Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önszorgalomból szeretnék új...

Önszorgalomból szeretnék új nyelvet tanulni melyik a jobb orosz/olasz?

Figyelt kérdés
2009. okt. 9. 07:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Oroszt kevesebben tanulnak, így azzal többet érsz szerintem.
2009. okt. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de melyik az izzasztóbb?
2009. okt. 9. 07:29
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
az orosz, olasz tanulj ha főleg "műélvezetből" tennéd. Nekem a másiktól még a gyomrom is felfordulna..
2009. okt. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
...pedig a cári Oroszországig NAGY kultúra volt...Bocs
2009. okt. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Az orosz sokkal nehezebb, ott ugye a cirill betüket is meg kell tanulni.

Az olaszban a nyelvtan nehèz a szavakat egyszerübb megtanulni.

2009. okt. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Az orosz az izzasztóbb. Én érettségiztem belőle, szerettem, de 10 évesen kezdtem tanulni. Külön meg kell tanulni a nyomtatott és az írott cirill betűket, és azok kiejtését, voltaképp egy évig csak írni olvasni tanul az ember. Pl van egy lágyító és egy keményítő hang (betű), ami a ha egy másik betű mögött van az előtte levőt lágyítja ill. keményíti. És hát ott is a főneveknek 3 féle nemük van. Viszont a múlt, jövő idő könyebb.
2009. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem egyik se, a japán nyelv kellőképpen izzasztó, és állandóan keresnek japán tolmácsokat nagy pénzekért. Most a japán nyelv a nagy üzlet.
2009. okt. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Huha nem tudom akkor lehet én vok vmi orosz tehetség, de nekem az orosz nagyon egyszerű :D Az ábécét megtanulod egy hét alatt, és igazából az a legnehezebb az egészben.

Persze ha már beszélsz egy indoeurópai nyelven, akkor könnyebb lesz egy újabb indoeurópait megtanulni (olasz), mint egy szlávot. De ha nem beszélsz semmilyenen se, akkor inkább az orosz, mert szerintem (bár ez az én egyéni véleményem) a szláv nyelvek logikája közelebb áll a magyarhoz, mint az indoeurópaiaké.

2009. okt. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én németet tanultam először 7 éves koromtól, utána a többi egyszerű volt (angol, francia)
2009. okt. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

én az angolt beszélem ,de nekem az orosz olyan szimpatikus szeretem még hallgatni is filmekben szóval nagyon tetszik,:)

köszi a véleményeket!

2009. okt. 9. 19:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!