Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni...

Milyen nyelvet érdemes tanulni karrier szempontjából?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, már van angol nyelvvizsgám de szeretnék elkezdeni még egy nyelvet. Németet tanultam még de nekem az nagyon nem jött be:S. Valami olyat szeretnék ami segíthet a karrieremben. Én saját vállalkozást szeretnék indítani majd. A rokonaimnak is az van és vannak kínai kapcsolataink, ezért gondolkodtam a kínain, de mit ajánlotok még? Kínait megéri e tanulni?
2013. jún. 15. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Kínai jó ) Esetleg még hollandot tudom ajánlani, olyan szinten nagy rá a kereslet, hogy, aki ilyen szakon van egyetemen csak becsületből diplomázik le, mert már másodévben ellepik az állásajánlatok :) mondjuk ez nem annyira vállalkozáshoz köthető, inkább tolmácsként tudod kamatoztatni. Ha Magyarországon/környékén akarsz "terjeszkedni" érdemes lenne vagy valamilyen szláv nyelvet vagy esetleg olaszt tanulni.
2013. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Apám is vállalkozó és vannak kínai partnerei. Dolgoztam nála, még Kínában is voltam kint vele, mindegyik partner nagyon jól beszél angolul. Az emaileket is angolul írják. Szóval, szerintem ne törd magad azon hogy kínait tanulj, felesleges.
2013. jún. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát pedig kínaiak körében siralmas az angoltudás, ott kb. nem tanulnak semmit az iskolában, vagy nem tudom, de nagyon hülyék szegények. Hivatalosan asszem 10 millióan beszélnek angolul (ennél amúgy jóval kevesebben valójában, mint ahogy igazából nálunk se beszélnek 2-3 millióan jól..), pedig kénytelenek lesznek megtanulni, mert nem lesz azokból a kriksz-krakszokból világnyelv soha, hiába nagy a gazdaságuk, attól még az angol lesz továbbra is a világnyelv, és egyre jobban
2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!