Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi a minimum egy orosz...

Mennyi a minimum egy orosz középfokhoz?

Figyelt kérdés
A Kljucs 1. könyvön kívül mennyit kell átvenni a 2-ből, hogy még témakörös, nyelvvizsga-felkészítő feladatos könyvekkel együtt meglegyen a középfok?

2013. júl. 26. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

A kljucs 2 helyett inkább az alábbi könyveket ajánlanám:

Kosaras István: Orosz nyelvtan a középiskolák számára

Eto nado znaty - orosz nyelvtani gyakorlókönyv

A Sag za sagomot is dicsérik, de minket a kljucs-ból tanítottak. Ezen kívül persze erősen ajánlott az adott vizsgahely felkészítőkönyvét is átvenni. Egyébként az se árt, ha végigveszed a kljucs 2-t, bár sok a negatív visszajelzés, hogy gyengébb az 1-hez képest és voltak benne apró, de jelentős kárt okozni bíró hibák is.

2013. júl. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot!
2013. júl. 28. 11:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Én az Eto nádo znatty mellett Havronyina Orosz nyelvtani gyakorlókönyvet is javaslom. Nekem az utóbbi jobb, mert az eto nadoban a gyakorlatok tele vannak ismeret szavakkal, egyszerűen nem boldogultam vele. Nem mintha ma holnap menné középfokúzni, de nekem az nehéz.
2013. aug. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi, én sem szeretem azt a könyvet, ami tele van ismeretlen szavakkal. legyen benne, de mértékkel kapjam, ne pedig kilószámra, mert az elveszi a kedvem.
2013. aug. 23. 08:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A Havronyina alapfok. Óvoda. Az Eto nádo znáty a középfok. De nem a nyelvtani gyakorlatok orrvérzésig való végzése kell a nyelvvizsgához.

Nem mennyit kell átvenni a Kljucs 2-ből, hanem az egészet át kell venni, az a B2. Méghozzá alulról.

Az adott vizsgahelynek nincs felkészítőkönyve, mivel oroszból ilyen nincs. Itt van egy B2-es TELC vizsga [link] , a BME-n a helyszínen lehet kapni egy kis füzetet egy db vizsga anyagával. Van még ez a hallás utáni értéses könyv: [link]

Szókincs ez: [link] illetve az 1000 kérdésnek van orosz változata is.

Ez az írásbelire, elvileg letölthető hanganyaggal, de nem lehet kapni. [link]

2016. márc. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!