Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érné meg...

Melyik nyelvet érné meg tanulni az angol mellett? Német, orosz, francia, latin? Ezeket lehet tanulni a gimiben.

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőként németet, de az orosz is újra fellendül.
2013. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én németet tanulok mellette, nekem személy szerint amúgy eléggé ütik egymást ( a németet később kezdtem el tanulni, sokkal jobban megszerettem, és mikor meg az angol kéne, mindig a német szavak járnak a fejemben )...


Ha lehetne, én oroszt tanulnék, mostanában sok helyen keresik, főként a tudományos pályákon(kutatásnál,laborokban).

2013. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Csökkenő fontosság szerint soroltad fel őket, bár a latin is tud hasznos lenni. Ha bármelyiket szívesen tanulnád, akkor inkább a németet ajánlom.
2013. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

6 évig németet tanultam, megutáltam. bekerültem gimibe, csak angolt lehetett tanulni, mára már érettségim és nyelvvizsgám van belőle. Másod nyelven az oroszt vettem fel, és imádom, most nyelvvizsgára készülök belőle.

Lényeg a lényeg, szerintem az tanuld, mert ha azt tudod, akkor megértenek horvátba, Szlovákiába, Szerbiába és még sorolhatnám.

a francia undorító, és a német is, plusz jó pont az orosz mellett, hogy most nagyon keresik, főleg kereskedelmi és tudományos szakterületeken.

2013. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
az előző vagyok, latint is tanultam egy évig, szerintem nagyon nehéz, és nem mellesleg holt nyelv. Ha nem orvosira készülsz felesleges, de még ott is meg vagy nélküle, majd ott megtaulod
2013. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A francia egyáltalán nem undorító.A német se.

De persze az orosz se.

És mindegyik hasznos.

2013. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként nem azért de nemcsak az orosz mellett lehet érveket felhozni.


Az orosszal talán könnyen megérteti magát Horvátországban,Szerbiában,Ukrajnában stb.

De a franciával is Franciaországban,Svájcban,Belgiumban.

A németet is beszélik Ausztriában,Németországban,Svájcban.

Itt hivatalos,és több helyen is meg tudod vele értetni magad.


Ha jobban belegondolunk,nemcsak az orosz lehet a hasznos.


A német se rossz munkavállalás szempontjából,de a francia se rossz,mert mindkettő fontos (persze az orosz is).

A némettel kimehetsz a beszélt országai valamelykébe,de itthon se nézik le a némettudást.A franciatudást szintén nem.


Persze az orosz is lehet hasznos,az is keresett lett.

Meg azt se beszélik túl sokan elvileg.


Szóval,én csak azt foglaltam össze hogy mindegyik hasznos,és nem lehet azt mondani hogy csak az orosz!


A latin..nem olyan hasznos mint az előbb leírtak.

Ha később akarsz újlatin nyelveket (inkább akkor több mint egyet megtanulni:francia-bár arra most is van lehetőséged ha azt szeretnéd- ,olasz,spanyol,román.),akkor hasznos.


Nem tudom még miben lehet hasznos.Esetleg ha olyan pályára mennél később ahol a latinnal-vagy legalábbis a szavakkal biztosan-nem árt tisztában lenni:jogi pálya,vagy orvos.

2013. júl. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is most kerültem ilyen választàs elé. Saját tapasztalataim:

A latint szerintem ne nagyon forszírozd most, ha az angol az egyetlen nyelved. Egyetemre alapkövetelmény lesz 2 élő nyelvből középfokú. Nekem az angol 7 éve, a latin 4 éve a nyelvem.

Szerintem egyébként nem olyan nehéz, mindig is imádtam.:) Ez nyelvérzék/érdeklődés kérdése is. Sokaknak nagy mumus volt, de szerintem érdekes, igaz, hogy nehéz, de az újlatin nyelvek alapja. Ha ilyesmit (pl. spanyol, portugál, francia stb.) akarsz később, a latin jó alap.

Én az oroszt javaslom (német, orosz, francia közül vàlasztottam). AKeleten nem beszélik úgy az angolt, mint mifelénk, ott az orosz nyelvtudás hasznosabb társ.:) Itthon is keresetebb kezd lenni az orosz.

De persze ezt a Te ízlésed és célkitűzéseid is alakítják, eszerint válassz!:)

2013. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Németet ajánlani tudom. Bár én 1. osztályos korom óta tanulom, de jó nyelv. A francia... Nehéz a kiejtés, meg az írás. A latinnal még sokra viheted, ha olyan lesz a munkád. Orosz, azt nem tom.. :D
2013. aug. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!