Cristo kérdése:

Spanyol vs. Olasz?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mit gondoltok a spanyol és olasz nyelvről: melyik a nehezebb, melyiket érdemes jobban tanulni, melyiknek mi a jellegzetessége/előnye/hátránya, és hogy szerintetek melyik a szebb, könnyebben tanulhaó/olvasható/elsajátítható, és netalán tán mik, amiben közel (vagy akár teljesen) megegyeznek???


Olaszt tanulok már 3 éve, a spanyolt azt úgy nagyjából ismerem. Vann tippem, hogy melykre mik lennének a válaszok, de a ti véleményetekre hagyatkozok most. :)


Már voltak ezekhez hasonló kérdések, de ennyire részletezve még nem igazán, és itt most csak e két nyelvről lenne szó. (Esetleg valaki beleveheti a franciát is. Azt annyira nem ismerem csak hallásból, de az öszpontosítás most csak a két nyelvről szóljon legfőbbképpen.)



2013. aug. 20. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én spanyolt tanulgattam néhány éve autodidakta módon, olaszból pedig most vizsgáztam középfokon.

Szerintem a spanyol nehezebb. Nem tudnám megmondani miért pontosan. Szavaikban rengeteg a hasonlóság, így könnyen összekeverhető a két nyelv.

Én úgy gondolom felénk az olasz viszonylag elterjedtebb,tehát könnyebben tanulható, hiszen elég ragadós nyelv.

Nekem mind a két nyelv tetszik ,sőt bevallom talán a spanyol egy kicsit jobban is ,de olasz élményekkel a hátam mögött ahhoz húz a szívem. :)

Én azt mondom ,hogy ha van türelmed, és tényleg érdekel akkor az olasz után már csak egy ugrás a spanyol. :) De előbb mindenképp olaszból érj el egy magasabb szintet, hogy kivédd azt a hibát ,hogy teljesen belekeverednél a két nyelvbe. :)


Sok sikert! :)

2013. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én autodidakta módon nekirugaszkodtam a spanyolnak, de nem jutottam sokáig, mert időközben rájöttem, hogy nem nekem való. valahogy nekem egyszerűen nem tetszik az a nyelv. túl sok a "h" és az "sz" hangzás, olyan mintha sziszegne az ember. az olasznak is nekirugaszkodtam, az nagyon tetszik. ezerszer dallamosabb, és könnyebben tanulható szerintem, gyorsan és könnyen tanulom. de engem alapból jobban is érdekelnek az olaszok, mint a spanyolok. hátránya, hogy olaszországon kívül nem sok helyen beszélik, a világnyelv spanyollal ellentétben :/
2013. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyetértek veletek mindenben.


#1: Azzal viszont nem, hogy a spanyol nehezebb. Lehet, hogy azért állítom ezt, mert még nem merültem bele mélyebben a spanyol nyelvtanba? Nem lehet, hogy azért találod nehezebbnek, mert az olaszra már ráállt a füled, és most a spanyolra kell koncentrálnod? Egyszer néztem egy spanyol nyelvtankönyvet, hát 1000× könnyebbnek találtam a nyelvtanát. Ellenben ahogy a spanyolok írnak és ahogy kiejtik azt, sokkal nehezebb vagy ésszerűtlenebb az olaszénál. Egyszer próbáltam olvasni spanyolul, és... hát... nem próbálkozom vele többet, csak ha tanulom, de a terveim között nem volt a spanyol nyelv.

2013. aug. 21. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát én hallgattam pár spanyol zenét, és vannak benne olyan szavak amik hasonlítanak angol szavakhoz(mi-my-enyém), esetleg magyarhoz is (te-te-téged). Olasz nehezebbnek tűnik..
2013. aug. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát ez mindenkinél más, de az angolba nincs olyan, hogy te, vagy igen?
2013. aug. 23. 19:05
 6/6 anonim ***** válasza:

Az olaszban is ugyan úgy megvannak ezek a szavak. :)

Ha ennyire az angolhoz hasonlítjuk több olyan szó is van. pl: impossible(angol)- impossibile (olasz)- lehetetlen stb..

2013. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!