Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvgyakorlás céljából...

Angol nyelvgyakorlás céljából tudnátok ajánlani olyan hagyományos vagy animációs filmet amiben szépen, artikuláltan és lassan beszélnek?

Figyelt kérdés

A lényeg követhető és érthető legyen.

Úgy gondoltam, megpróbálom felirat nélkül és ha nagyon nem értem, akkor még mindig ott van a felirat.


Lehet amerikai vagy angol is, vagy csak olyan amiben angolul beszélnek.

Az ausztrál, skót, ír akcentussal beszélő filmeket egyelőre hanyagolnám.

Azonban a kapkodós és hadarós filmeket szintén kerülném.



2013. szept. 27. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Avatar - The last airbender


Nagyon jo, konnyen ertheto angolt beszelnek benne. Nezz ra szerintem. De nem muszaj animacios sorozat feltetlenul, egy Jobaratok vagy egy Igy jartam anyatokkal is teljesen jol ertheto.

2013. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jóbarátok: csak szinkronosan láttam és a youtubon egy két eredeti nyelvű részletet, de szerintem tele van olyan kifejezéssel és poénnal, ami középszintű gyakorláshoz talán sok lenne.

Így jártam anyátokkal: az összes részt láttam magyar felirattal és nagyon sok benne a hosszan és gyorsan elmondott monológ.

Szerintem mindkettőben gyakran beszélnek egyszerre többen, ami baromi zavaró tud lenni.


Avatar - The last airbender: a filmre vagy az animére gondolsz?

A filmet láttam és nem hiszem, hogy még egyszer kibírom.

Az animét viszont lehet , hogy megnézném, ha van angol felirat és angol szinkron amik összeillenek.

2013. szept. 27. 19:47
 3/6 A kérdező kommentje:

Amit kifelejtettem a kérdésből és ez a legfontosabb, hogy az angol feliratnak egyeznie kell a hallottakkal.

Ez az angol szinkronos animéknél lehet főleg probléma.


Ha nem egyezik a hallott és az olvasott szöveg, akkor abból semmit nem lehet gyakorolni.

2013. szept. 27. 19:48
 4/6 A kérdező kommentje:
A válaszodat természetesen köszönöm.
2013. szept. 27. 19:49
 5/6 anonim válasza:
disney rajzfilmek, főleg a régebbiek, azok nagyon igényesek! :) a dreamworks is odafigyel az animációira :)
2013. szept. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2013. szept. 29. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!