Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsga írásbeli rész...

BME nyelvvizsga írásbeli rész menetét valaki letudná írni, aki mostanában volt?

Figyelt kérdés
Mert néztem és régi feladatok nehezebbnek tűntek, és most nem tudom pl. hány mondatot kell beleírnia megfelelő helyre a vizsgán
2013. nov. 10. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én most voltam a november 09-én...

Az 1. feladat az egy olyan, hogy van 5 kisebb szöveg (általában hasonló témájúak) és 10 cím közül kell hozzárendelni egyet. A 2. egy olvasott szöveg értése. Egy egy oldalas szövegre vonatkozóan van 10 kérdés, ezekre kell válaszolni A 3. feladat, egy "lyuktöltögetős". Van egy fél oldalas szöveg, ahonnan 10 szó hiányzik, alul pedig 15-20 szó, amik közül válogathatsz. Az utolsó feladat egy levélírás. 2 közül választhatsz, most a legutóbbin már 2 baráti levél közül választhattál. Nem a leg könnyebb nyelvvizsga, de ha rendesen felkészülsz rá sokkal többre fogsz vele menni később mint pl. a TELC-el.

2013. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és összesen erre az egészre van 130 perced, amelyet te osztasz be. Szünet nincs közben, WC-re egyszer lehet kimenni, a dolgozat leadásásval és jegyzőkönyv írásával.
2013. nov. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segíséged:)
2013. nov. 12. 14:42
 4/5 A kérdező kommentje:

Még annyit,hogy akkor egy levél elég ? és hány szavas?

az első feladatot néztem a BME oldalon és ott teljesen más volt, ott csak 6 mondatból kellett beírni 5 mondatot a megfelelő helyre, akkor ennél nehezebb feladat lesz :/

köszi :)

2013. nov. 12. 14:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát van 2 levél, de neked csak az egyiket kell megírnod. Olyan 180-220 szavas levél kell elvileg.
2013. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!