Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék egyedül felkészü...

Hogyan tudnék egyedül felkészülni rá? (Angol emelt)

Figyelt kérdés
Már van előrehozott angol érettségim, 86%-os lett. Sajnos későn jött az ötlet,hogy megpróbálom az angol emeltet. (Májusban érettségizek) Külön tanárhoz járok és a középfokú nyelvvizsgára készülünk, ő(időhiányra hivatkozva) azt mondja nem is érdemes megpróbálni, úgy sem menne. Viszont ő maga eléggé lehúzó személyiség, sok diák panaszkodik rá emiatt. Beszéltem más tanárral,aki tanított,ő viszont azt mondta,hogy érdemes megpróbálni. Anglisztikára szeretnék menni. Magát a tantárgyat imádom! Ezzel is tervezek tovább menni, csak egyedül nem tudom hogy menne a felkészülés. Aki ilyen problémával nézett szembe hogyan oldotta meg?
2013. dec. 27. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj, tanulj, tanulj, tanulj, tanulj. Időd van bőven. A neten anyni anyag van, mint a szemét. Olvass könyvet angolul,nézz filmet angolul, angol felirattal, szerezd be az 1000 kérdés-1000 válasz könyvet, dolgozz fel középfokú illetve afeletti szintű angol tankönyveket.
2013. dec. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az emelt érettségi a középfok szintje alatt van. Én a nyáron egyedül készültem fel 86%-os lett(előtte 3 hónappal a középszintű 89), pontos könyveket nem tudok, elmentem a könyvtárba, és amire csak rá volt írva, hogy emelt szintű érettségi, megcsináltam a feladatokat, meg a régebbi emelt érettségiket, és minden szót, amit nem ismertem kiírtam, másnapra megtanultam. Kb minden nap 1 óra elég volt rá, néhány százalékot még lehetett volna is jobb csak a levélírást az érettségi előtti éjszakára hagytam.
2013. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hallgatáshoz meg BBC Podcastokat hallgattam, meg eredeti nyelven néztem nagyon sok filmet.
2013. dec. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én leírnám a saját módszeremet, hátha lesz használható ötlet számodra is :)


Először is minden nap gyakorlok,ha csak fejben végig gondolva egy szituációt vagy nézek valamilyen filmet,mesét,dalszövegeket fordítok( szavak, kifejezések szempontjából hasznos)

-Vettem könyveket könyvesboltból,de neten is vannak megoldható feladatsorok érdemes alapfoktól, felsőfokig gyakorolni a feladatsorokat, mert lehet olyat kérdeznek amiben vannak hiányosságaid ( www.5perangol.hu, Könyv: Maxim kiadó- Érettségi feladatsorok angol nyelvből emelt szint + megoldások magyarázattal,Longman érettségi aktivátor, középszint)Én miután megoldottam egy szöveget pl leellenőrzöm és néhány szövegben foglalt szóval elmesélem magamnak,hogy miről szólt a szöveg és én mit gondolok róla)

-Hanganyagokat hallgatok, neten is van rengeteg

-Kinyomtatom, megoldom az eddigi érettségi feladatokat (de mostanában inkább könyvből tanulok)

-Angol nyelvű websiteok (kedvenc énekes,világhírek)

Itt van egy jó kis szintfelmérő: [link]


Az a lényeg hogy, ne félj,légy tájékozódott,tudj sok szót különböző témakörökben. Mert ha bármilyen témakört is húzol szóbelin tudod terelni a témát, úgy tudod kifejezni magad ahogy neked könnyebb.

Persze ezt hivatalos tapasztalat nélkül mondom,de túl vagyok pár angol vizsgán,kis érettségin.


Remélem valamiben tudtam segíteni, sok sikert a felkészüléshez! =) Vivien

2014. jan. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!!! Mindenhonnan kapom a biztatást, remélem tényleg sikerülni fog. :) Vivien, Neked is nagyon jó ötleteid vannak, én is angolozok nap mint nap, szavakat tanulok, 1000 kérdés 1000 válaszos könyvet vettem most meg(felsőfok,emelt szint), 7 próbaérettségis könyvet kaptam, azokat oldogatom. :) Nekem kifejezetten az igeidőkkel van bajom, most elkezdtem újratanulni azokat. Az 5 perc angol újságot 1 évig minden hónapban megvettem, nagyon szeretem, hasznos dolgok vannak benne. :) Elkezdtem sorozatokat nézni angolul, angol felirattal,már most sokat segített. Kívánom,hogy Neked is jól sikerüljön az érettségi!! :) Köszönöm a tanácsotokat!! :)
2014. jan. 24. 20:46
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem most akar lebeszélni a tanárom ,mert hogy nem tettem középszintet tavaly, de akarom ezt az egészet. Nem bíztam el magam, de úgy gondolom, ha tényleg minden nap angolozok és gyakorlok akkor a sok munkának meg lesz a gyümölcse. A fő célom az,hogy 60% felett legyen, hogy bekerüljek egyetemre. Te hova jelentkeztél, vagy csak magad miatt szeretnéd az emeltet? Vivien
2014. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ne add fel!!!!!! Főleg ha szereted és minden nap foglalkozol vele!! Én a pontok miatt is,jó ha van egy emelt valamiből, a nyelvvizsga miatt is( én is 60% feletti eredményre hajtok) és legfőképpen azért, mert anglisztikára jelentkezek. Persze én könnyen beszélek, mert van egy mentőövem, mivel ha nincs meg az emelt(remélem nem így lesz) akkor választhatom a közép szintűmet. Viszont ha nincs meg az emelt akkor végem. :) Őszintén szólva annyiból igaza van a tanárodnak,hogy kockázatos mert nem csináltál közép szinten érettségit, de ha ennyire érdekel és szereted semmiképp ne add fel! Könnyebben tanulja az ember az adott tárgyat, ha az érdekli. :)
2014. febr. 6. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!