Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó ötlet úgy tanulni a nyelvet...

Jó ötlet úgy tanulni a nyelvet, hogy minden nap tanulok x számú szót?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, kelleni fog majd nyelvvizsga, de sajnos annyira sokat kell így is tanulni, hogy nincs időm masszívan elkezdeni még, de talán arra lesz időm, h rendszeresen mondjunk minden nap 10 szót megtanulok, de rendesen úgy, h meg is jegyezzem, tehát megpróbálnám folyamatosan használni meg ilyesmi.

Kb. 1 évig ezt csinálnám, utnána már kevesebb tárgyam lesz meg szakdogázás meg ilyenesmi, akkor lehet eljárok majd angoltanárhoz, hogy a nyelvtant is gyakoroljam.


igaz elég régóta tanulom már, általános suliban és középsuliban is az angolt tanultam, még sem tudtam normálisan megtanulni. Igazából megérteni szinte mindent megértek (mert voltam kint egy rövid ideig külföldön barátokhoz akik erasmuson voltak és ott egymással is angolul beszéltek, ott mindent értettem csak hozzá szólni nem nagyon tudtama dolgokhoz)


2014. febr. 6. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát persze nem árt a szókincs, de ettől nem lesz jobb a nyelvtudásod csak több szót fogsz ismerni. Főleg, ha a megértés megy csak magadtól nem tudsz kifejezni dolgokat, akkor végképp nem ez fog segíteni rajta.


Szerintem jobb ötlet lenne naplót vezetni, naponta fordítani pár sort vagy hasonló tevékenységeket. Esetleg képzeld el, hogy felelned kell egyik tantárgyadból és pár percben ad elő az anyag egy részét.

2014. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hiába tanulsz meg x szót, ha nem használod a nyelvet. Én nem ezzel kezdeném. A szókincs bővítését inkább a végére hagynám. Sajnos a nyelvtan az első, mert alapok nélkül ugye nem érdemes építkezni. Keress megoldást arra, hogyan tudnád a beszédet gyakorolni. Vagy keress a neten valakit, akivel csetelhetsz, és kérd meg, hogy javítson ki...(6 nyelven beszélek)
2014. febr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

De az a baj, h arra egyáltalán nincs időm, mert reggel 7-kor elmegyek otthonról és este 11-kor meg hazamegyek, utána már nyelvtanozni nem maradna erőm.


Fordítani meg ilyesmit azt gondoltam én is ezek mellé, mert amúgy is minden nap elolvasom az összes hírt és az angol oldalakon is elszoktam. Csak azt vettem észre, h azért nem tudok beszélni, mert baromi kicsi a szókincsem hozzá, hiába tudom mit akarnék mondani, nem tudom az angol szót rá. Meg persze kifejezéseket is tanulnék, mert szerintem úgy érdemesebb tanulni a szavakat.


van egy olyan szótáram, hogy nem magyarul van benne leírva a megfelelője, hanem angolul körül vaní rva és úgy kell kitalálni. Ezt is szeretném majd vhogy beleépíteni a tanulásba.


Csak az a baj, h hétvégén lenne egy szusszanásnyi időm, akkor össze tudnám állítani a következő hétre a tanulnivalókat, összeírnám füzetbe és azt meg tudnám tanulni napközbe

2014. febr. 6. 23:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Inkább járj tanárhoz,az hatékonyabb
2014. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Érettségid van belőle?
2014. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vagy az is megoldás lehet, hogy nyáron elmész egy vizsgafelkészítő tanfolyamra
2014. febr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Érettségim van belőle, azt hiszem 3-as lett
2014. febr. 7. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!