Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni angolul mesterfokon? Egyedül is meg lehet tanulni, ha enm járok tanárhoz?

Figyelt kérdés

Nem igazán szeretnék emiatt angoltanárhoz járni,jobban szeretném egyedül megtanulni az angolt.Alapszinten megy az angol, de én anyanyelvi szintenakarom megtanulni, mert elég jó nyelvérzékem van.

Ha kimegyek Angliába,akkor ott megtudnám tanulni ott, anélkül hogy nyelvsuliba járnék bárhova?


2008. júl. 19. 23:30
 1/10 anonim válasza:
81%
Egyedül tuti nem fog menni. Ha kimész az már sok segítség, mert ott ugye muszály lenne beszélned, és így sok minden ragad, de az írást és a nyelvtant nem biztos hogy jól el tudod sajátítani és a nyelvnek is a szleng részét illetve nem a hivatalos formáját tanulod meg, de kommunikálni tudsz, viszont ha hazajössz a nyelvvizsga nem biztos hogy sikerülne, és a nyelvtanár olcsóbb mint kiutazni, nem? A nyelvvizsgán a hivatalos nyelvhasználatot kérik és a nyelvtanra is jól rámennek, és írnod is tudni kell, nem csak kiejteni. Szerintem tanár nélkül nem fog menni, akár itthon akár kint jársz tanárhoz, az segít.
2008. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Megcáfolnám az előttem szólót. Én általános iskola utáni nyáron kezdtem angolt tanulni, gyakorlatilag tök egyedül, itthon - előtte 6 évig németet tanultam -, és nyár végére a középiskolában a haladó angolosok között a legjobb voltam.

A középsuliban angol oktatás nem nagyon folyt az órákon, ezért -sajnos- én is hanyagoltam, de mikor rájöttem, hogy a továbbtanuláshoz jó lenne egy nyelvvizsga: alig két hét alatt fel tudtam készülni a középfokra. Most meg készülök a felsőre.

Én konkrétan kb. nem is láttam "rendes" angoltanárt, aki angolt is tanított volna. Úgy érdemes otthon tanulnod, hogy azért a végén biztonság kedvéért befizetsz egy-két órára, hogy megnézzék a kiejtésed, nyelvtanodat. Én se költenék többet rá - minek, ha megy egyedül is.

(Amúgy a Deák térnél (ha pesti vagy) be lehet fizetni sétáló angol órákra, akkor kapsz egy anyanyelvi embert, elmentek egy parkba sétálgatni és angolul társalogtok. Nézz utána neten!)

2008. júl. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szorgalmas vagy,jó könyvet(ha lehet,többet) szerzel be,interneten is keresgélsz anyagokat,és hallgatsz rádiót vagy tévét,akkor elég gyorsan megtanulhatod a dolgokat.Nem írtad,hogy akarsz-e nyelvvizsgát..mert ott általában az van.amit az első hozzászóló mondott:mást kérnek,mint ami a való életben van,és ami elég ahhoz,hogy jól beszélj és tudj angolul,az a nyelvvizsgán nem lesz elég.
2008. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mestefokon még tanártól sem tudsz megtanulni, ahhoz angol anyanyelvű emberek közt kellene élned egy darabig. Már hogyha valóban folyékonyan akarsz beszélni bármiről és nem csak a papírra hajtasz.
2008. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ez a sétáló angol engem is érdekelne! :) Hol lehet megtalálni neten?
2008. júl. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Hát mondjuk első körben google-t ajánlanám és akkor lakhelyedhez közel is kereshetsz!
2008. júl. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
A nyelvtanulás idő, szorgalom és igény kérdése. Ha nem vagy igényes, 3 hónap alatt is megtanulhatsz valamit. Ha igen, 3 hónap + egy emberélet (az anyanyelvi szintre gondolok)és még akkor sem biztos, hogy megvalósíthatod a célodat. (Egy nyelvtanár.)
2008. júl. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A nyelvizsgaval kapcsolatban nem ertek egyett... na mindegy. Nem akarom feszegetni a magyar nyelvizsgak szinvonalat.

En tobb mint 1 eve elek Angliaban. Mikor kijottem elotte 1,5 evig tanultam angolul magamtol... semmi nyelvikurzus, semmi tanar. Aztan itt a kinti suliba a level 2-es csoportba tettek be, ami utan mar nem kovetkezik semmi - ESOL rendszer, english for speakers of other languages. Uniersity of Cambridge.

Szoval en itt jartam suliba de ugy gondolom hogy ha kijossz egy evre es angolokkal elsz egyutt, ha koztuk mozogsz... ha veluk dolgozol utana konnyeden menne a felsofoku "nivos" magyar nyelvizsga.

2008. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bécs P ***** válasza:
Ha te meg szeretnél tanulni angolul, és megy alapszinten, akkor olvass minél többet, hallgass minél több angol nyelvű videót, zenét, podcastot, stb .... Magyarán azt a nyelvet tanuld, amit a való életben használnak, hiszen ha te az igazi nyelvet szeretnéd tudni, akkor csak akkor magolj, ha másképp nem megy. HA nyelvvizsgára akarsz készülni, akkor magold be a nyelvtant, meg célirányosan a szavakat. Persze annál jobb nincs, hogyha külföldön anyanyelviek között vagy. Van egy oldal, a penpalworld.com, ott tudsz keresni chat-társakat.
2012. febr. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bécs P ***** válasza:
És én is megcáfolnám a legelső válaszolót. Én is magamtól kezdtem el, és meg lehet tanulni a nyelvtant. Egyébként pedig messze nem használnak annyi nyelvtant a mindennapi életben az anyanyelviek, mint amit a magyar nyelvvizsgákon -szerintem feleslegesen- kérnek .... Próbálj meg sokat beszélni, az sem baj, ha nem folyékony, vagy ha van benne 1-2 hiba, csak beszélj, használd mindennap a nyelvet.
2012. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!