Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tett közületek valaki 2014....

Tett közületek valaki 2014. 03. 08. -án középfokú angol nyelvű ORIGÓ írásbeli nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Vélemény a feladatokról, ill. szerinted hogy sikerült?
2014. márc. 9. 10:50
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:

Én először mentem nyelvvizsgázni írásbeliből, nagyon meglepődtem, hogy sikerült, viszont nagyon örülök. :) A szóbelitől félek a legjobban. Tudtok adni valami jó tippet?


Akinek nem sikerült: ne búsúlj, előbb vagy utóbb biztos sikerülni fog, csak nagyon sokat gyakorolj!

2014. márc. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
Ha az írásbeli megvan a szóbeli már tényleg semmiség. Az írásbeli a nagy kihívás. Origónál a szóbeli nagyon könnyű állítólag. Jófejek a vizsgáztatók. Én mondjuk nem Origónál szóbeliztem, de jótanácsként annyit mondok, hogy legyél illedelmes. Legyen két-három helyes, kicsit bonyolultabb nyelvtani szerkezetű mondatod és sínen vagy. A többit elnyögdösöd. A magnós résznél nagyon fülelj, gondold át a válaszaidat és semmit se hagyj üresen. Nem tudom milyenek az origó szóbeli feladattípusai, de gondolom témákról kell beszélgetni. Én kidolgozgattam a témákat általánosságban. Persze teljesen másokat kérdezgettek, de egy alapnak jó volt. Szóval nem árt kidolgozni, megtanulni a hétköznapi témákat. Ja és nem az a lényeg, hogy a vizsgázótársaddal versenyezz, hogy ki beszéljen többet, hanem hogy helyénvaló legyen amit mondasz.
2014. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:

Origónál nincs vizsgázótárs, csak a tanárral beszélgetek. Nem is akarnék vizsgázópartnert, nem akarom, hogy tőle függjön a teljesítményem.

Igen-igen, ezt mondogatták, hogy legyen azért pár értelmes mondatom, a többit meg valahogy csak összehozom.

Ilyet is-olyat is hallok, hogy inkább párbeszéd jellegű a vizsga, nem az, hogy van egy téma és hagynak arról végig beszélni, mert muszáj 15 perc alatt 3 témát érinteniük a vizsgáztatóknak.

Igazából a szituációtól félek a legjobban, meg azért a képleírásnál is.

Meg attól is tartok, hogy belém kötnek-e. Úgy értem, hogy pl. kijavítanak vagy sürgetnek folyton. :S


Magnózásnál meg tényleg fülelni kell, de ha úgy beszélnek a felvételen, hogy elhadarják, lecsípik, össze-vissza hangsúlyoznak, akkor úgy nehéz lesz.

Remélem a minimum azért meglesz.


Ismerősök mondják, hogy ne féljek már a szóbelitől, ha az írásbelim elsőre sikerült, az a neheze. Remélem igazuk van. :D


Nektek elsőre sikerült a szóbeli?

2014. márc. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
Nekem elsőre sikerült. Dexamon voltam, nagyon rendesek voltak. Igaz pókerarc volt végig, de a pontozásnál rendkívül emberségesek. És a feladatok sem rosszak. A vizsgázótárssal való beszélgetés egyébként pont hogy nem egy rossz dolog. A vizsgázótárs nem tudja lehúzni a produkciódat egyáltalán, hiába mondogatják sokan. Külön pontoznak titeket és csak az egyéni teljesítményt mérik, de nem viszonyítanak a másikhoz. Plusz nincsen képelemzés, ami szerintem egy nagyon jó dolog, mert az elég lutri. Mindenesetre nem tudom, hogy az origónál hogy van ez, de tényleg azt hallom, hogy a szóbelije könnyű, de az írásbelije piszoknehéz. De emiatt már nem kell aggódni. :)
2014. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
Értem. Köszönöm a válaszod! :) Ti amúgy hány évesek vagytok?
2014. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:

Én 23. :)


Nekem meg azt írja ki megint, hogy nincs meg a vizsgám eredménye, holott eddig megvolt.

2014. ápr. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim válasza:
neked sikerült az origó nyelvvizsgád? nekem igen és péntek óta nekem sincs meg az eredmény.. neked is ez a hiba?
2014. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:

Én 18. :)


Megnéztem én is, nekem ott van az eredmény.

Maga a táblázat sem jön be nektek, vagy üresen van hagyva? Reméljük nem fognak belenyúlni, de ezt azért kétlem... manapság bármi előfordulhat... már csak az én országos versenyemre gondolva.

2014. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
Üresen van hagyva, mint amikor még nem írták ki az eredményeket. Annyi különbséggel, hogy most a lezárt vizsgákon belül van. Szóval valószínűleg rendszerhiba lehet a dologban mindkettőnknek, vagy még kitudja mennyiünknek...
2014. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:
Nekem van azóta is eredményem, mióta kiírták először! Ez biztos, mivel kb. minden nap megnézem legalább 1x az eredményt, annyira örülök neki még mindig :D Annyi, hogy még 1. nap lemondtam a felülvizsgálati jogomról, állítólag az meggyorsítja a bizonyítvány készhez vételének idejét. Ill. még annyi, hogy a táblázat alján már az van írva, hogy postán küldik el a bizonyítványt ( az elején még ott volt a gomb, hogy választhatom a személyes átvételt is), szóval reménykedek, hogy hamarosan hozza a postás!
2014. ápr. 6. 21:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!