Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni angolul...

Hogy tudnék megtanulni angolul tanár és tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés

Nincs pénzem rá és szeretnék hajóra menni dolgozni. Recepciósnak szívesen mennék, titkárnőnek tanulok :) Csak minden ilyen könyv (oxford angolt használom) a tesztelésre megy rá, ahogy az érettségiig és a nyelvvizsgáig is csak tesztelni kell megtanulni. De én nem szeretném eladatni magam prostinak, csak mert nem tudom a nyelvet. Nem tudom leellenőrizni azt sem, mennyire tudok angolul. Angolról magyarra fordítás (kisebb könnyített olvasmányok) egész jól megy, már ritkán használok szótárt, viszont mondatokat még mindig nehezen tudok összerakni. Suliban van angol óra, de a haladó csoportból kitettek, a kezdő csoportban meg éppen a gyümölcsöket tanuljuk. Az ilyeneket már tudom :( Én beszélgetni szeretnék valakivel angolul miért nem ezt tanítják meg? Nagyon sokan - köztük én - ki sem merik nyitni angolul a szájukat. Tavaly nyáron azt sem tudtam elmagyarázni angoloknak, hogy hol van az aquapark Nyíregyházán, csak mutogattam, hogy menjenek visszafelé. 15 éves korom óta tanulom, két-három hónapja intenzívebben. Oxford angolban a 60. oldal környékén járok és főként olyan mondatokat tudok lefordítani, amik személyes névmással kezdődnek. (Ő futott a barátjával a parkban.) Olyat, hogy (a City és a West End London két legfontosabb része nem :( )

20/L


2014. márc. 9. 19:15
 1/1 anonim válasza:
Neten van pár olyan oldal,ahol nagyon jól le van írva az angol nyelvtan.Én sorozatokat is szoktam nézni angolul magyar felirattal,és szerintem ettől is fejlődik a nyelvtudásom :) Ha beszélgetni szeretnél külföldiekkel akkor az icq.com-on elég sok országból találsz embereket,és tudsz velük chatelni,néha ki lehet fogni egész normálisakat :D
2014. márc. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!