Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet tanulnátok a...

Melyik nyelvet tanulnátok a következők közül: holland, norvég, francia, kínai, japán, orosz, arab? (Érveket is kérnék, ha lehet, többi lent)

Figyelt kérdés
Németet és angolt ne mondjátok, mert azt a suliban tanulom. Egy harmadik nyelvet szeretnék tanulni először "hobbi"-szinten, később, ha lesz időm, "rendesen" tanulni. Szeptembertől indul kínai szakkör is a suliban, és az angolt is akkor kezdem, bár alapfokon már beszélek. A holland és norvég, francia tetszik, a többi csak gazdasági okok miatt a jövőben (arab, orosz), a japánt és a kínai pusztán a kultúra iránti "szeretetből" tanulnám. Mit tegyek?

2014. ápr. 17. 21:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
én oroszul (és valószínűleg fogok is) és azért, mert az a kedvenc nyelvem (:
2014. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Flash! ***** válasza:

Én mindenképp a franciával próbálkoznék...

Franciaországon kívül, kanada(angol,francia), belgium(német,francia,holland) ,svájc (német,francia,)és még számtalan kissebb állam hivatalos nyelve.

( Világszerte hozzávetőlegesen 300 millió ember beszéli)

ebből elsődleges nyelvként 78 millióan.)

-Holland nyelv megközelítőleg csak 22 millió ember*


Norvégul csak akkor tanulnék végsősoron ha ott akarnék letelepedni, de nem szeretem a hideg időt így ez nem lenne opció nálam =)


Orosz is hasznos lehet( mintegy 145 milliónyi anyanyelvi beszélő),

és az oroszt viszonylag kevesen beszélik itthon jól, mivel kevésbé divatnyelv mint az angol/német/francia.


A japán és kínai nyelvet is csak akkor tanulnám ha tervezném, hogy odaköltözök.

(Egyébként utóbbi két nyelv,kultúra nekem is tetszik de csak ezért nem áldoznám az időm a nyelvük tanulására ha nincs egyéb célom ezen ázsiai nyelvek elajátításával)

2014. jún. 15. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!