Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mennyi ideig tartott a...

Nektek mennyi ideig tartott a középfok elérése? És milyen nyelvből?

Figyelt kérdés
Még esetleg az érdekelne,hogy középfokról felsőfokig mentetek-e utána,és az mennyi idő.Bár az gondolom kevesebb.

2014. ápr. 18. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évig tanultam előtte németül.
2014. ápr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

De ez ilyen vacak iskolai oktatás volt.

Ha van pénzed egy rendes tanárra,időd és szorgslmad fele ennyi idő sem kekl..

2014. ápr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Német 11 év az állami nyelvoktatásban + 1 év osztrák tánárnénivel aki tudta is hogyan kell nyelvet tanítani


utána angol 1 év

2014. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Németet 11 évig oktatták, de nem sokat értem el vele. Amikor nyelvizsgára készültem az egy év volt. Igaz magántanárral, akinek nem egy újabb púp voltam a hátán és értett is a tanításhoz. Viszont tovább nem mentem, egyrészt mert angolból csináltam egy nyelvvizsgát és akkor így összegyűlt a 40 pluszpont felvételihez, másrészt meg annyira megutáltam az alatt a 11 év alatt az egészet (főként tanárok miatt), hogy nem is volt hozzá kedvem. Utólag már bánom, mert rengeteget felejtettem és bőven hasznos lenne a német nekem, de hát amit nem szeret az ember, azt nem is akarja nagyon tanulni. :)


Angolt 3 évig oktatták, de már előtte is elég sokat tudtam. Rengeteg filmet, sorozatot néztem és ezekből sajátítottam el a dolgokat vagy ha nem értettem, akkor utána néztem. Konkrétan nyelvvizsgára kb. fél év alatt készültem fel. De ez is inkább szókincsfejlesztés volt, meg a beszédet gyakoroltam a sulis tanárommal. (Német nyelvi osztályba jártam, az angol második nyelv volt, nem is igazán érdekelt magasabb szinten rajtam kívül kb. senkit, így a tanárom nagyon örült, hogy foglalkozhat végre valakivel akit érdekel a dolog :)) Angolból sem mentem tovább, mert minek. A tudásom lehet meg van hozzá, de ha kell használni a nyelvet akkor nem a papírt fogják nézni, külföldön meg semmire sem megyek az itthoni nyelvvizsgákkal.

2014. ápr. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

9 éve tanulok angolul, 7 évig csak szenvedtem. Elmentem különtanárhoz, fél év alatt eljutottam középfokig és meg is lett csont nélkül. Felsőfokhoz nem fűlik a fogam, mert igazából nem szeretem az angolt.

Franciát ötödik éve tanulok, nyáron megyek majd különtanárhoz, ebben az évben szeretném még lerakni a közepet, majd a szakmait, utána meg jöhet a felső.

Oroszul még csak alapfokon vagyok, de azt magamtól tanulom. Majd ha mesterszakra mentem, felhozom középfokig.

2014. ápr. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) Hasznosak voltak.Megpróbáltam "mihez" mérni magamat.

Nekem angolból van felsőfokú szóbelim,az írásbelit nemsokára meg szeretném csinálni.

Aztán szeretnék nyáron ráhajtani az oroszra,abból most kb. alapfokon lehetek,és úgy gondoltam,hogy őszig felhoznám középre.A Sag za sagomból tanulok,de nem a suliban,hanem csak itthon.

A másik nyelvem a francia,abból sem vagyok még középfokon,de persze szeretném majd azt is felhozni.

,

Hogy angolon kívül akarok-e más felsőfokút,még annyira nem tudom,de majd kiderül.


Köszi még egyszer a válaszokat :) Ha még akar valaki ,írhat. :)

2014. ápr. 19. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!