Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes a múlt idők használata...

Helyes a múlt idők használata ebben az angol szövegben?

Figyelt kérdés

Nem egészen tudom a past perfect-et helyesen használni. Azt tudom, hogy előidejűséget fejezünk ki vele, de ha egy történetet mesélek akkor a végkifejletten kívül minden más past perfect-be kell hogy legyen?


I would like to share a quite strange story with you. Once I had cheated at a maths exam and then I got a very good mark. But I had felt remorse so I decided that I tell it to my teacher. Her reaction was extremely surprising because she said that she really appreciated that I admitted what I had done so regardless of the cheating, I got the same mark.


Ez így helyes?


2014. ápr. 22. 23:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
És azt honnan tudod, hogy a kérdező nem emelkedett hangnemben szerette volna írni a fogalmazását? Szerintem a szóhasználatából bőven lejöhet.
2014. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Megkérdeztem az angol barátomat, hogy melyik a helyes.


1. a quite strange story

vagy

2. quite a strange story


Ezt válaszolta:

Quite a strange story. You can't really say A quite strange story as it doesn't sound right.


Köszönöm a figyelmet. :)

A.

2014. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Még ezt tette hozzá:


You could say " Quite a strange story", but not "A quite strange story" can you hear the difference and how it sounds wrong to the ear?

2014. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A,

Tudom, igen, koszonom. Nekem is fajt a fulem tole, de itt eleg sokan vannak akik csakis konyvbol tanultak az angolt, ok ezt nem erzik.

2014. ápr. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Értem. Tehát az amerikai illető, aki a fórumon azt írta, hogy 'a quite plusz noun' teljesen jó akadémiai és formális kontextusban, ő rosszul tudja? És J.K. Rowling helytelenül írta a könyvében? Ők nem jó angolt beszélnek? Ezt kérlek, kérdezd már meg az angol barátodtól, mellesleg tegyél egy javaslatot, hogy olvasson formális szövegeket is, mert te is megkérdezhetsz egy magyar beszélőt, hogy az 'eszek valamit' meg az 'én csinálnák' helyes-e, 10-ből 8 rámondja, hogy persze.
2014. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!