Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Év végéig, de legkésőbb 2015 februárjáig kellene nekem egy középfokú C nyelvvizsga.

Figyelt kérdés
Németet nagyon sokáig tanultam, kellően meg is utáltam. Írásbeli nyelvvizsgán 50% körül ragadtam le, attól feljebb egyszerűen nem ment. Rengeteg kudarc ért. Franciát 5 évig tanultam, ezelőtt 10 évvel, de nagyon sok mindenre emlékszem, persze ott is majdnem elölről kellene kezdeni az ismétlést. Angolul sosem tanultam, viszont a szakmámhoz ez a nyelv kellene a legjobban. Első látásra tudom, hogy a német mellett kellene döntenem, de tényleg nagyon megutáltam, ezért hezitálok. Mit tennétek?
2014. máj. 13. 21:14
 1/5 valamiparadox ***** válasza:
100%

Ha tényleg ennyire megutáltad a németet,akkor valószínűleg nem szívesen költenél pénzt és fordítanál energiát a megtanulására.

Ha a franciára tényleg emlékszel,akkor talán érdemesebb azt tanulni.(Bár,ha mégsem emlékszel olyan sokra és nagyjából egy szinten van az angol tudásoddal,akkor bármelyiket választhatod - én az angolt választanám-. Igaz,ez könnyen tesztelhető: olvass el egy szöveget és nézz meg egy film(részlete)t mindegyik nyelven,hogy melyikből értesz többet.)

Miután választottál a három közül keress egy magántanárt (mivel határidőre kell ez lenne a legcélszerűbb).

2014. máj. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A németet én is utáltam, amíg nem tudtam rendesen mondatokat alkotni, mert egy egyszerű mondathoz is többször át kell gondolni mindent. Bár, sokat felejtettem belőle, már nem utálom, csak az elején kell átlendülni a bonyolultságán aztán összeáll és logikus lesz. Valahol olvastam, hogy angolból átlag 400 óra (+otthoni gyakorlás, házikat rendesen megcsinálni)kell egy középfokú nyelvvizsgához, németből ez 800 órát jelent. A nyelvvizsga nem a nyelvtudást takarja, hanem, hogy bizonyos típusfeladatokat mennyire gyakorolsz be. Ez az előnyödre válhat, ha ráállsz, angolból év végéig, intenzív 4 hónap alatt biztosan tudsz vizsgázni, sikerrel, akár újra is mehetsz, ha nem sikerül.
2014. máj. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! 2-es válaszolótól kérdezem, hogy a 4 hónapot úgy értetted, hogy teljesen a nulláról? Mert angolt azt egyáltalán nem tanultam még.
2014. máj. 14. 20:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, nullarol. Intenziv tanfolyam napi 5 ora, plusz hazik 4 honapon at. Mindenkinek sikerult, aki elment nyelvvizsgazni a tanfolyamrol.
2014. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. máj. 15. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!