Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A németet vagy a franciát...

A németet vagy a franciát tanuljam tovább?

Figyelt kérdés

Mindkettőt tanultam már korábban, de mindkettővel gyatrán állok most.

Franciából mondjuk az írásbeli középfokút le tudnám sztem tenni néhány hónap (2-3) gyakorlás után, de a szóbelire több idő kellene tuti...jóval több,m ert nem megy a kiejtés :(

Németet már elég régen tanultam, sokáig, akkor nem szerettem, nem jutottam vele sokra, de most már nem irritál és most a munkahelyemen ingyen tudnám tanulni. Ráadásul azt mondják jó a tanár.

A franciát sokáig magamtól tanultam, utána jártam tanfolyamokra, de nincs már túl nagy motivációm, mert nem valószínű, hogy valaha fogok Franciaországban élni, ami miatt hasznos lehetne, de Ausztriában esetleg még dolgozhatok....szóval nem tudom, melyiket válasszam inkább...szerintetek?



2014. ápr. 28. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem Te már tudod a választ ;)
2014. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek alapján egyértelmű, hogy német.
2014. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindekttőt nem lehetne?
2014. ápr. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mindkettőt
2014. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval inkább a német...mindkettőt nem akarom, mert már így is használom a spanyolt és az angolt...és folyamatosan négy nyelv az már sok lenne. Bár ha most a német jól sikerül, még 1x lehet újra előveszem a franciát....:-)
2014. ápr. 29. 07:18
 6/8 anonim ***** válasza:
Sok sikert
2014. jún. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Akkor mindkettőt érdemes.
2014. szept. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Lilla 6 válasza:
Német ezerrel, ha van erőd, francia.
2014. szept. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!