Angol ragozások?

Figyelt kérdés

velem az a with me

veled akkor with you???

mikor használunk tárgy, jelző bírt névmást és Önálló birtokos névmást? valaki tudna adni oldalt ahol ezekről van szó egyszerűen és érthetően? Vagy nekem az is jó ha leírja vki, nagy segítség lenne köszönöm előre is :)



2014. máj. 24. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs de mit értesz "tárgy, jelző bírt névmás" alatt?

Amit írtál az egy sem birtokos névmás, hanem a személyes névmások tárgyesete (ami a you esetében nem tér el az alanyesettől).

alany tárgy birtok

I me my

you you your

he him his

she her her

it it its

you you your

we us our

they them their

2014. máj. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az itt felettem 3.-ként felsorolt birtokos névmások jelzők: my book - az én könyvem (vagy könyvemet). Önállón gondolom az állítmányit érted: This book is mine - Ez a könyv az enyém. Ilyenkor a főnév nem a birtokos névmás után áll.
2014. máj. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
2. válaszoló: igen ez igaz viszont nem azt mondod hogy this is your book vagyis ez a te könyved hanem ez a könyv a tiéd vagyis this book is yours. nem mindegy. én már csak tudom, több mint 1 éve angliában élek, ide járok iskolába is.
2014. máj. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-as: a mondanivalómtól függ, hogy melyiket használom, mindkettő helyes adott helyzetben.
2014. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
4 es: ( :D ) persze, ez igaz, csak a 2-es a mondatszerkezetet kritizálta.
2014. máj. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tárgyi birtokos névmás (me, you, him, her, it, us, them) önmagában tárgyat vagy részest jelenthet, de elöljáróval is ezek állnak. (Igen, pld with me = velem, with you = veled, stb)



A jelzői birtokos névmás önmagában nem áll, csak a főnevet egészíti ki. Magyarul birtokjel felel meg neki:

my = -om -em -öm

your = -od -ed -öd

his/her = -ja -je

stb


Vagyis pld:

What is your name? My name is...

Mi a nevED? A nevEM....


Az "önálló" (állítmányi) birtokos névmást magyarul is önálló szóként használjuk, és az állítmányi részbe kerül.

mine = enyém

yours = tiéd

his/hers = övé

pld.:

That house is yours. = AZ a ház a tiéd.

2014. máj. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen, hogy "tárgyi birtokos névmás" nincs! Nincs is semmi értelme, a Z. J. által felsoroltak tárgyi vagy részeshatározói funkciót betöltő személyes névmások, a birtokláshoz semmi közük.
2014. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg a birtokjel se az, aminek írja, a birtokjel az -é (Pistáé). A felsoroltak birtokos személyjelek. (Ez nem tartozik a kérdéshez, de nem hagyhattam itt hibát.)
2014. máj. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja álmos vagyok, tárgyi (értelmű) személyes névmást akartam írni :D
2014. máj. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!