Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Újból egyedül. Miért így van...

Újból egyedül. Miért így van angolul?

Figyelt kérdés
Ilyen egyszerű kifejezéseket tanulok még csak, de nem értem, hogy az "újból egyedül" miért alone again és miért nem again alone? Miért kerül az egyedül az újból elé angolban?
2014. jún. 25. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert ha mondatba illesztenéd, akkor is ez a sorrend lenne:

I'm alone again. - Megint egyedül vagyok.

De ugyanez van ha azt mondod:

Megint éhes vagyok. I'm hungry again.

Vagy megint szép vagy. You're beauty again.


A lényeg, hogy az angolban nagyon kötött szórend van és amíg nincsenek segédigék vagy más határozószók (ezeknek is meg van a helyük), addig az angol mondat felépítése így néz ki:

Alany állítmány tárgy többi (ezeknek is megvan a maguk sorrendje, amit nem is annyira megtanulni kell, hanem begyakorolni

Az alany az, hogy You

Az állítmány az, hogy are

Itt tárgy nincs, ezért ugrás a többi mondatrészre, ami esetünkben egy melléknév.

Ezután pedig jön a gyakoriságot, időt kifejező szó, ami most az again.

De akkor is ez lenne a sorrend, ha az "again" helyett azt írnád, hogy today (ma).


Bocsi, annyira nem lehet ezt elmagyarázni, szerintem nézegess sok-sok példát tankönyvből vagy a neten is találhatsz és megérted.

Ja meg még annyit akarok hozzátenni, hogy talán úgy könnyebb megjegyezni, hogy az angolban ahogy következnek a szavak, úgy bővítik a mondatot is, tehát az is értelmes lenne már önmagában is, hogy "I am alone" - egyedül vagyok

Viszont ha úgy lenne, hogy "I am again alone", és az alone-t elhagynánk, akkor csak az lenne, hogy "I'm again (Én vagyok újra) Ez pedig nem lenne értelmes.

2014. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb (talán) a once again alone, persze a többi változat is mind jó. És tényleg: az angol szórend nagyon kötött ahogy az előző hozzászóló is nagyon jól elmagyarázta azt.
2014. jún. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!