Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú nyelvvizsgát szeretn...

Középfokú nyelvvizsgát szeretnék letenni németből, melyik nyelvvizsga lenne az ideális?

Figyelt kérdés
Nem sokat hallottam a nyelvvizsgákról, a Telc-ről, az ösdről és az Origóról tudok. Ha a későbbiekben lenne lehetőségem Erasmussal kimenni Ausztriába vagy Németországba, ahhoz melyik nyelvvizsgát fogadják el? Előre is köszi a válaszokat!
2014. júl. 3. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
a telc nemzetközi nyelvvizsgát ad, én is azt csináltam, az origó ha jól emlékszek kétnyelvű és ezért szar is illetve nem nemzetközi az osd meg nekem annak idején nem jött be az idióta feladatai miatt
2014. júl. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
CSAK az ÖSD és a Goethe ér valamit, a többi hulladék. Nézd meg egy osztrák/német/svájci egyetem nyelvvizsgakövetelményét, ezeket fogadják el. Eoroexamot, Origót, Telcet NEM. Ha később kezdeni akarsz valamit a tudásoddal, akkor a fent említett két vizsga közül válassz!
2014. júl. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát a TELC-et semmiképpen sem ajánlom. Ezek közül talán még az Origó a legérdemesebb, de ez attól függ, mihez kell. Én a Goethe, DSD vagy BME között vacillálnék.
2014. júl. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!