Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát ajánljátok?

Melyik nyelvvizsgát ajánljátok?

Figyelt kérdés

A német nyelvvizsgámat a BME-m tettem le, és könnyűnek találtam, főleg, hogy nem ért meglepetés, hiszen a feladatok és a hallásutáni is olyan nehézségű és típusú volt a vizsgán is, mint a gyakorlókönyvükben, amit használtunk. Vajon az angol is ilyen jó lehet ott? Előre is köszönöm a tapasztalatokat:)

Középfokon voltam



2014. júl. 9. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A BME angol nyelvvizsgájáról ugyanazt hallottam, mint a Te tapasztalataid a némettel kapcslatban: kiszámítható, ezáltan hatékonyabban fel lehet rá készülni.


Amit még javasolnék az a DExam nyelvvizsga. Szintén nagyon jó, sokan szeretik. Lehet választani humán vagy reál modult, ami azt jelenti, hogy az általános témák mellett ilyen témát is kapsz, így az érdeklődésednek megfelelő témakörökkel találkozhatsz, ami szerintem egy nagyon jó dolog, ugyanis ezeben jobban tud az ember teljesíteni.


Megemlítenék neked néhány nyelvvizsgatípust, amit viszont nem javsolnék. Az Origo (Rigó utca) nyelvvizsgára nagyon sok panasz van, nem megfelelően javítanak, "átverés" szaga van. Nem megbízható.

A másik az EURO nyelvvizsga. Nagyon sokaktól talán azt hallhattad, hogy könnyű. Ez így is van néhány vizsgaidőszakukban. Viszont néha-néha azért nem restellnek betenni elég nehéz feladatokat is. Ettől óva intenélek, mert nem tudhatok, mi vár rád és a felkészítőkönyveikben szereplő feladatok könyebbek. Ráadásul a pontokat statisztika alapján számolják, ami azt jelenti, az hogy egy feladatra hány pontot kapsz az attól függ, a többiek közül hányan oldották meg jól. Tehát, ha kevésbé felkészültekkel mész, akkor ugyanazzal a tudással megkapod a nyelvvizsgát, míg egy erősebb időszakban pedig eredménytelen lenne.

2014. júl. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez nagyon hasznos válasz volt :)

Akkor eddig marad a BME.

Esetleg Te ott nyelvvizsgáztál? :) Mert ha igen, akkor szeretném megkérdezni, hogy milyen témákat húztál, és azokon belül is mikre kellett kitérned?

2014. júl. 10. 15:36
 3/4 anonim válasza:
Angol középfokon voltam BME-n tavaly májusban, nagyon rendes vizsgáztatóim voltak :) Egészséges életmód és gasztronómia volt a beszélgetés témám, illetve téma kifejtésénél nyaralásszervezés és oktatás között választhattam :) A szituáció nem volt túl baráti, de megoldható volt :) Elsõre sikerült, így pozitív élmény maradt :)
2014. júl. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az nagyon jó, örülök neki...:) én is hasonlóan vagyok, csak a német részével :D
2014. júl. 16. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!