Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Amikor better-t használok,...

Amikor better-t használok, használhatnék prefert is?

Figyelt kérdés

For me this is better.

For me this is prefer.


Szóval ennek a két mondatnak a jelentése ugyan az ? A better jelentésével tisztába vagyok a prefer-t csak szituációkba hallottam és onnan következtettem, hogy az is valami olyat jelent, hogy számomra mi a jobb, vagy ez előnyösebb. A google megmondta, hogy tényleg ezt jelenti, csak most nem vagyok biztos a használatába.



2014. júl. 23. 11:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"I prefer skiing to snowboarding.

For me the skiing better them snowboarding." <-- egyébként nem them (=őket), hanem than (=mint)


Lehet, hogy a fentebb említett mondatoknak ugyanaz az ÉRTELME, de amint te is látod, nem ugyanazzal a szerkezettel épülnek fel! Ha tök ugyanazt jelentené a 2 szó, akkor a körülöttük levő mondat is lehetne tök egyforma, de nem az.

Ezek csak akkor jelentik ugyanazt, ha nem simán a "better"-t használod, hanem a "like better"-t, ugyanis a prefer azt jelenti, JOBBAN SZERETEM, előnyben részesítem, nem csak annyit, hogy "jobb"

De még akkor is variálni kell:

I prefer skiing to snowboarding.

I like skiing better than snowboarding.


Hát így, ilyen szerkezettel lehet egyiket-másikat használni.

A google fordítónak nem szabad mindent elhinni.

2014. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!