Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit válasszak harmadik nyelvne...

Mit válasszak harmadik nyelvnek: német, lengyel, orosz vagy francia?

Figyelt kérdés

Angolból most készülök felsõfokút, olaszból középfokút letenni. Kéne egy harmadik nyelv, ezekre gondoltam. Mind nagyon hasznos, talán a lengyel nem, de nagyon tetszik, mint a többi. A francia talán a legnehezebb..mit ajánlotok?

Köszi! :-)



2014. aug. 10. 22:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Ertem, koszi! :-)
2014. aug. 11. 08:58
 12/17 anonim válasza:
Egyértelműen orosz
2014. aug. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Utolsó: a hasznossága miatt mondod?
2014. aug. 11. 10:04
 14/17 Kini :)) ***** válasza:

Franciát, vagy oroszt választanék a helyedben. :)

Franciát sosem tanultam, de tény, hogy hasznos, oroszt pedig egy éve tanulok, és nekem nagyon tetszik. És sok nyelvrokona van, ez is nagy előny :)

2014. aug. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi :) esetleg lehet a kettőt (orosz, francia) együtt tanulni? Vagy melyiket kell először?
2014. aug. 11. 10:41
 16/17 anonim válasza:
12. Válaszoló vagyok az oroszt a hasznossága miatt mondom,meg mert nem nehéz. A francia nehéz és kevesebbszer lesz rá szükséged az életben mint az oroszra.szóval szerintem orosz.
2014. aug. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel én is a nagy agyaláson túl vagyok, millió nyelvet tanultam. Nekem a 3 nyelvem az angol, német, orosz. Fontossági sorrendben német az első(mivel könnyebben talál állást aki folyékonyan beszél németül és gagyog angolul, mint a fordítottja. Lehet vitatkozni, hisztizni, de Egyesült Királyságban telt ház van turistaként tudtam élni az angollal, amikor csak pénzt költöttem és nem kerestem, azaz pénz=német, ha számít a függetlenség) Franciaország sem a legjobb hely, Afrika nyelve a francia, oroszt meg a lengyelt összevetve egyértelműen az orosz a nyerő. Szerintem a fontossági sorrend első majd 10-15 éven belül változik és orosz lesz a nyerő. Kevesebben is beszélik. És nem kell mindig nyugat felé menni, jól jöhet egy keleti is, még akkor is, ha a seggünkön maradunk nyugaton.
2014. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!