Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol mellé, olaszt vagy...

Angol mellé, olaszt vagy németet tanuljak?

Figyelt kérdés

Hali!

Angolból felsőfokúm van, németet tanultam általánosban az olaszt viszont csak itthon "tanulgattam" (pár fontosabb mondatot)..

Melyiket lenne érdemesebb tanulnom? (Középfokig minimum el akarok jutni..melyiknél mennyi idő lenne ez?!)

(Németországban van testvérvárosunk, voltam kint nagyon rendesek, azóta is jóban vagyunk)



2014. aug. 11. 17:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen a német tényleg hasznos lenne,de nemtudom....

Most gondolkozok még az oroszon (talán a lengyelen) is, ezekről mi a véleményetek? :D

2014. aug. 14. 13:50
 12/13 anonim ***** válasza:

A némethez képest sokkal messzebb vannak ezek a nyelvek a "ranglistán". Nem biztos, hogy tudnád hasznosítani a megtanult (ez esetben például a lengyel) nyelvet, és később lehet hogy sajnálnád az erre elvesztegetett időt, miközben más nyelven is tanulhattál volna, amivel könnyebben boldogulsz az életben.


# 10-es voltam.

2014. aug. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

szerintem olasz

pont azért, mert németül már sokan beszélnek, te is egy lennél közöttük.

angol elvárás sok helyen.

az angol mellett egy ütősebb kisnyelv is hasznos lehet a munkavállalás szempontjából

2015. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!