Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek igaza lehet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek igaza lehet a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Tegnap együtt vacsoráztam a barátnőmmel és feljött, hogy a férjem idén fejezi be a jogi egyetemet. És megkérdezte, hogy nem-e tartok attól hogy el fog hagyni, mert tanultabb nőre "cserélne". Soha nem jártam egyetemre és nem is voltak ambícióim hozzá, a saját szakmámban tökéletesen elvagyok ismerve és nem is gondolom hogy azért mert nem végeztem egyetemet esetleg buta lennék. Viszont nagyon megragadt bennem ez a kérdés/felvetés. A történethez hozzá tartozik, hogy 24 éves volt a férjem amikor megismertem és az én unszolásomra ment vissza leérettségizni egyáltalán, mindig is tudta hogy én nem akarok egyetemre menni és ő a legbüszkébb rám,amikor mondjuk egy szakmai elismerést kapok.


Szerintetek "lecserélne" csak azért mert ő már diplomás ügyvéd lesz, én meg maradok a kis szakmunkás cukrász buta kislány, mindezt 8 év együtt élés után?


2014. jan. 15. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ez felmerül benned akkor nagoyon nem bízol a férjedben, vagy nem gondolod hogy szeret... Ha elhagyna akkor tényleg nem szeretne..
2014. jan. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Jézusom, nem is értem emberekben hogy merül ez fel.

A diploma közel sem egyenlő az ésszel, intelligenciával.

Neked egy olyan munkád van ezekszerint, amit szeretsz csinálni, ezt sokkal felbecsülhetetlenebb érzés lehet, mint 3 diploma.


Nem gondolom, hogy ezért elhagyna a férjed.

Rengeteg igazi t.ahó diplomást ismerünk, akinek annyi agya van, hogy nem tudjuk elképzelni, hogy sikerült papírhoz jutni, ha nem megvásárolt akkor sem. Igaz?!

2014. jan. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ez ember függő,igenis van olyan típus akinek a fejébe száll ha diplomát kap és megváltozik,de ettől még nem hagyja el a másikat csak nagyobb lesz a szája, ilyenkor már az elején el kell nyomni ezt a gőgöt benne.De ez típus kérdése és csak te tudhatod igazán.
2014. jan. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
A helyedben szemberöhögtem volna a "barátnőmet" (nálunk is hasonló egyelőre a helyzet).
2014. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grielean ***** válasza:
93%
Ugyan már, egyetemen tanult lesz az ember, nem pedig megvilágosodott, okos, vagy bölcs. Attól, hogy lesz egy diplomája, még ugyanaz az ember marad, és ha eddig szeretett, csak azért nem fog kiszeretni belőled, mert neki lesz egy ilyen papírja, ami neked nem ;)
2014. jan. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy baromság. Ha jól működik a kapcsolatotok, szeretitek egymást, akkor mit számít a diploma? Attól hogy neked nincs diplomád és szakmunkás vagy nem azt jelenti, hogy buta vagy. Sőt! Apámnak nincs csak 8 általánosa, mégis egy intelligens ember. Lehet, hogy nem tudna megoldani egy másodfokú egyenletet, de olyan lexikális tudással és ez mellett intelligenciával rendelkezik, hogy le a kalappal. Jól működő vállalkozása van, jól keres. Anyám gyermekorvos, 12 évig járt egyetemre, orvosi diplomája van és imádják egymást még így 20 év után is!
2014. jan. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha normálisan gondolkodik nem lesz ebből gond. Plusz, mire a férjednek munkája lesz... A jogi szakma baromi telített, kész csoda ha fog kapni a szakmájában munkát. Nem aggódnék a helyedben.
2014. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Természetesen bízok a férjemben és nem is ok nélkül támogatom/támogattam hogy eljusson idáig! Tudom hogy ez az álma, ezt szeretné csinálni, ezért is helyeztünk mindent csak ezutánira az életünkbe. Csak valahogy szöget ütött a fejembe ez a kérdés. Egyáltalán nem gőgös a férjem (még) mert diplomás lesz vagy mert ügyvéd lesz, de sose tudhatom hogy mi változik. Én úgy látom rajta, hogy inkább hálás amiért támogatom és segítem (az egyetem első két évében nem is dolgozott, de ez az enyém döntésem/felajánlásom volt, azóta viszont dolgozik megint), viszont azt sem szeretném hogy "csak" hálából legyen velem!
2014. jan. 15. 15:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy más aratja majd le a te munkádat. De az nem ezért lesz, hanem mert gyakran megbolondulnak emberek, ha nagyon felviszi az Isten a dolgukat, már az eredeti állapotukhoz képest.
2014. jan. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De az nem a jogi diplomával lesz. Ha nincs "szponzora", kapcsolatai, kínkeserves munka lesz számára, hogy ügyvéddé váljon. Nem kapkodnak utánuk, a jog nem egy jó pálya. Persze, ha ez volt az álma, akkor próbálja megvalósítani, nagyon szép hogy segítesz neki kérdező. :) És szépen is áll hozzád, nem lesz itt semmi gond.
2014. jan. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!