Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb kínai nyelvkö...

Melyik a legjobb kínai nyelvkönyv?

Figyelt kérdés
Akik gimiben vagy egyedül vagy tanár mellett tanulták, melyik könyvet használták hozzá? Teljesen kezdőként melyiket érdemes megvenni? Angol nyelvű is megfelel.

2014. okt. 28. 04:46
 1/7 Ezeöccá ***** válasza:
58%

Német nyelvterületen tanultam kínaiul egy "Chinesisch für Deutsche" c. könyvből, a szerző Ruth Cremerius. Már akkor sem a legújabb könyv volt, amikor tanultam belőle, de a nyelvtan és a nyelv szerkezetete, a leggyakoribb írásjelek befogadása szempontjából nem volt rossz.


Magyarországon csak egy nyelvkönyvről tudok, P. Szabó József írta, nem használtam. Megvan viszont ennek a szerzőnek a szótára (Magyar-kínai alapszótár, Tinta Könyvkiadó, 2014), ami kezdőknek, középhaladóknak szól.


Ha jól tudsz angolul és nem sajnálod a pénzt, hogy beszerezz egy nyelvkönyvet külföldről, akkor olvasgass review-kat az amazon.com-on, mielőtt megveszel egy konkrét nyelvkönyvet.


Viszont a kezdetben úgyis a kiejtés megtanulása lesz a legnagyobb feladat, enélkül nincs értelme kínaiul tanulni. Ehhez pedig leginkább hanganyag kell és rengeteg gyakorlás és türelem. Nem csak a hangsúlyok, de a kezdő mássalhangzók között is vannak a magyar számára ismeretlen hangok, pl. zh-, x-, ch-, r-, q- nagyon sok kínaiul tanuló ezeket és a hangsúlyt nem tanulja meg az elején, semmi esélye, hogy a kínaiak megértsék.

A helyedben a pinyin szótagok és a hangsúlyok elsajátításáig nem is vetném rá magam az írásjelekre.


Ha van egy kis türelmed, estig keresek valamit, amit le tudsz tölteni a kiejtés gyakorlásához.

2014. okt. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 SeinHime ***** válasza:
Mi ELTE-n a New Practical Chinese Reader című könyvből tanulunk. Nem tudom, mennyire jó, mennyire nem :D
2014. okt. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt a magyar kínai förtelmet megne merészeld venni, az valami bűn.....kezdve azzal, hogy olyan, hogy 5 féle tónus, az író még életébe nem hallott...de akkor el kellett volna felejteni írni egy kínai nyelvkönyvet, csakhát...piratebay-en van egy nagyon jó kínai nyelvtanuló csomag, írd be, hogy chinese language learning pack.
2014. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Angolt és franciát tanultam, németül 3 szót tudok kb., szóval azt a könyvet inkább nem keresem meg. De köszönöm a segítséget. Eddig főképp YouTube-ról tanultam angol nyelven, nem tudom, hogy az mennyire megfelelő, de évek óta az a vágyam, hogy egyszer legalább társalgási szinten beszéljem.
2014. okt. 29. 02:10
 5/7 Ezeöccá ***** válasza:

Szervusz.


ezen az oldalon találhatsz rengeteg tananyagot (főleg beszkennelt pdf és mp3):


[link]


Viszont ennek ellenére is tanácsolom, hogy szerezz be egy rendes "húsvér" tankönyvet, mert monitoron görgetni egy 400 oldalas pdf-et nem ugyanaz, mint kézben tartani, lapozni, és ráfirkálni egy könyvre. Sokkal produktívabban lehet tanulni nyomtatott tananyagból, az innen-onnan letölthető tananyagok max. kiegészítőnek jók.


Amint van rá lehetőséget, keress tanárt. Autodidakta módon max. született zsenik tudnak kínaiul tanulni, külső segítség nélkül hónapokig fogsz egy helyben toporogni.

A kiejtésre érdemes az elején nagyon koncentrálni, később már nehéz korrigálni, sokan fel sem fogják, hogy ha nem jó a kiejtésük, nem fogják megérteni őket. Tanultam együtt olyan emberekkel, akik iszonyatosan érthetetlenül ejtettek ki mindent, csak abból tudta a tanár, hogy mit olvas, hogy ugyanaz a szöveg volt előttük.

Olyan külföldivel is találkoztam már, akinek a "kínaiját" nekem kellett kínaira tolmácsolnom, hogy megértsék a kínaiak.

Ha nem megy a kiejtés, kár erőltetni. Mindig jót lehet nevetni az angolul beszélő próbáló, de nem tudó ázsiaiakon, de ez fordítva is igaz, a rossz kiejtés miatt ők ugyanúgy nem értik, hiába mondják nekik kínaiul, vietnamiul, stb.


Tanuld meg az írásjeleket is azokhoz a szavakhoz, amiket már ismersz, az írásjelek ismerete nélkül nem tudsz kínaiul. Nem pusztán analfabéta, aki nem ismeri legalább az általa használt szavak írásjeleit, hanem megreked a kínai nyelv tanulásában is egy bizonyos ponton.


A társalgási szint tanár segítségével és kitartó, rendszeres munkával meglepően hamar elérhető, de az igazi kínai utána kezdődik.

2014. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Kicsit régi már a topic, de Ezeöccá tudnád légyszi linkelni még egyszer a tananyagokat?


Előre is köszi! :)

2017. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején még én voltam a kérdező, csak már fogalmam sincs, mi volt a mail cím a profilomhoz. Mindegy.


Közben megismertem kínai szakos (ELTE) egyetemistákat, tőlük kaptam, állítólag ebből tanulnak, legalábbis az elején.


[link]


https://www.youtube.com/playlist?list=PLB1B262B05A6992FD


Én megvettem a napokban Kiss János: 1000 kínai szó című könyvét, szerintem az is nagyon jó kezdőként, amit hiányok belőle, az a hanganyag, de legalább kiejtési útmutatót raktak bele.

2017. máj. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!