Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnék megtanulni angolul...

Hogy tudnék megtanulni angolul? (jobban)

Figyelt kérdés

Jelenlegi szintem:

- Szinte bármilyen angol szöveg tartalmát megértem szótár nélkül illetve mondatok pontos lefordítása se jelent gondot ha van lehetőség szótárazásra (viszonylag keveset kell használnom)

- A "hallott" szöveget kb. olyan szinten értem mint az olvasottat. Tartalmilag megértek mindent, mondatok pontos lefordításánál egyes szavakat meg kéne kérnem, hogy írják körül.

(sorozatokat, videókat angolul nézem és megértem itt ugye főleg amerikai akcentussal találkozok)


Viszont a nagy problémám a magyarról angolra fordítás.

Írásban nem tudom választékosan kifejezni magam, ami szót angolról magyarra le tudok fordítani azt ritkán tudom felhasználni fordított esetben (szóval mondjuk tudom, hogy a dog kutyát jelent de mikor a kutyát kell angolra fordítani nem mindig jut eszembe, hogy "dog" (csak egy szélsőséges példa volt))


Ami ennél is rosszabb a beszéd. A kiejtésem eleve borzalmas de itt hatványozottan jelenik meg a "nem jut eszembe az a szó amit alapból pedig tudok". Mikor beszélnem kell valakihez angolul, makogok mint egy 6 éves, közben mikor senki sincs körülöttem akkor minden eszembe jut.


Létezik olyan oldal ahol kifejezetten TANULÁS céljából lehet angolul beszélgetni külföldiekkel? (mikrofonon is)

Akik ki tudnak javítani ha kell és tisztában vannak vele, hogy tanuló fázisban vagyok.

Vagy mit tudnátok ajánlani, hogy magabiztosabb legyen az angol tudásom, kitudjam fejezni magam szépen?


(megjegyzésbe leírnám, hogy szerintem magamat korlátozom azzal, hogy befeszülök mikor angol anyanyelvűekkel találkozok, hogy biztos úgy mondok-e mindent ahogy kell, megértenek-e egyáltalán, jó-e a nyelvtanom stb. ergó nem érzem magabiztosnak magam pedig tudjuk, hogy sokan úgy élnek külföldön, hogy annyit tudnak:

"I eat now"

"He go bus")


Elnézést ha esetleg érthetetlen a kérdés, enyhe diszlexiám van.



2014. nov. 24. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a tudásod megvan, csak nincs alkalmad angolul beszélgetni, ezért nem mersz, mert még nincs benne gyakorlatod.

Olyan oldalt nem tudok, ahol lehetőség van erre, de biztosan majd megírja valaki. De talán élőben sokkal jobb lenne, pl. osztálytársakkal, barátokkal, akik szintén angolul tanulnak.

Egyébként a kiejtésed miatt ne aggódj, a kutyát sem érdekli. Rengeteg konferencián voltam már, aminek angol a munkanyelve. Mindenki a saját akcentusával beszél, egyáltalán nem zavaró. Komoly szakemberek, folyékony beszéddel, szakmai nyelvvel, de akcentussal beszélnek.

Azon sem kell gondolkodni, hogy most mennyire helyes nyelvtanilag, amit mondasz, mert akkor sose fogsz tudni megszólalni, ha előtte mindig végigakarod gondolni, hogy mit is fogsz mondani és hogyan.

Próbálj meg nem magyarról fordítani angolra, hanem angolul elmondani a gondolataidat. Ha nem jut eszedbe egy szó, ne kezdj el gondolkodni rajta, ne ragaszkodj ahhoz a szóhoz, keress egy szinonimát vagy írd körül, magyarázd el.

A nyelvtudás lényege, hogy megértesd magad másokkal. Nem pedig az, hogy milyen nyelvtanilag tökéletes mondatokat tudsz összerakni.

2014. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ az önbizalmamnak már ez is sokat használt.

Valóban az a gond, hogy először végiggondolom magyarul sőt mindig magyarul gondolkodok és azt próbálom angolra fordítani.

Ez esetben az lenne a kérdésem, hogy tudnám kiküszöbölni, hogy ne mindig magyarul gondolkozzak hanem egyből angolul ? A legjobb az lenne ha kimehetnék külföldre 1-2 hónapra de sajnos már dolgozom így erre nincs időm (21 éves vagyok amúgy)

2014. nov. 24. 13:27
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókkal küzdök,de arra már rájöttem,amit előző írt,hogy eleve angolul kéne fogalmazni. Ezért előbb apró szókapcsolatokat és végtelen egyszerű mondatokat próbálok mondani az adott szavakkal,amiket gyakorolok, legyen az ige, főnév,vagy jelző stb..

Szerintem ugyanis a legtöbb esetben túlbonyolítjuk a mondatokat. Amíg az egyszerű dolgok nem mennek,addig nem kell erőltetni a bonyolultakat.

2014. nov. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezt így elég nehéz elmagyarázni, hogy hogyan ne gondolkozz magyarul, mert ahhoz benne kéne lenni egy szituációban, ami éppen zajlik. Ezért jó külföldön nyelvet tanulni, ahogy írtad, mert akkor eleve abban a környezetben vagy és kénytelen vagy úgy elboldogulni.

Én szerveznék barátokból egy kis csoportot és időnként összejönnénk egy kis nyelvgyakorlásra. Vagy akár a meglévő programokat lehet úgy alakítani, hogy kitaláljátok, hogy csak angolul szólaltok meg egymás között. Persze ez csak akkor jó, ha mindenki beszél angolul :)

Egyébként meg próbálj olyan helyre menni nyaralni, ahol tudod használni az angolt.

2014. nov. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként van egy tv csatornánk,direkt angol oktatós, ott láttam,hogy az angoloknál van pár hely,ahol külföldieket oktatnak és direkt úgy vannak összeválogatva,hogy ne értsék meg egymást,csak angolul:)
2014. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Beszélni beszélni beszélni!!!! Hol tudsz? Interpals.net.com én itt tanultam meg beszélni! Sok ember van fent, nem nehéz 1-2 meredek emberkébe bele futni , de neked csak egy kell , aki minden nap segít fél órát! Én 5 év kihagyás után kezdtem el újra angolt tanulni, szalai nóra könyvei segítettek , közbe leveleztem , majd a beszéd. Szerencsére találtam több embert akik anyanyelvűek és azóta is minden nap beszélek velük fél órát és kb fél óra tanulás. Nekem ez bejött .

Ha nem beszélsz nem fogsz fejlődni ! A levelezés is sokat segít! Egy a titka, ne add fel !!!! Ha napi 3 mondatot olvasol el akkor annyit. Aztán nevetni fogtok ... De nekem ez is bejött: válassz egy témát ülj le és beszélj róla hangosan :))))

2014. nov. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Az összes válasz rendkívül hasznos volt ! Ment a zöld kéz
2014. nov. 26. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!