Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánt, kínait tanulók, ti...

Japánt, kínait tanulók, ti betartjátok a vonássorrendet?

Figyelt kérdés
Pl. ha vannak köztetek balkezesek, ti is szigorúan balról jobbra húzzátok a dolgokat? Betartjátok a fentről lefele arányt, és a meghatározott vonalazást a kanjiknál és a hanziknál?

2015. jan. 16. 18:20
 1/10 Ezeöccá ***** válasza:
75%
Kötelezőnek nem kötelező, de másképp nem nagyon van értelme.
2015. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
általában igen. Ha nem tanulod meg a vonássorrendeket, akkor a kézírást nem fogod tudni elolvasni.( és fordítva, a te kézírásod se nagyon fogja tudni elolvasni senki.)
2015. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
balkezesen nehéz. mekkora akadály, ha jobbtól balra húzom őket, de a többi szabályt betartom?
2015. jan. 18. 16:19
 4/10 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem a 横 (függőleges balról-jobbra vonás) az egyetlen, amit fordítva írnál akkor hanem a balról-jobbra függőleges+lefelé pl. a 口 második vonása; Vagy ott van az 儿 második vonása, ahol a hurok balról jobbra halad és "csapódik" vissza balra. Ott a 撇, a 拿 stb. Ami szinten balról-jobbra ill. jobbról balra haladó elemet tartalmaz.


Magadnak bonyolítanád meg.

2015. jan. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. még annyi, hogy ti minden kanjihoz hozzátanuljátok a sorrendet, vagy egy idő után jön magától?
2015. jan. 18. 18:30
 6/10 Ezeöccá ***** válasza:

A kínai írásjelek néhány tucat ismétlődő részből állnak. Ezeket kell megtanulni ill. néhány szabályt:


-fentről lefelé

- balról jobbra

- előbb a vízszintes, utána a függőleges, stb.

2015. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Péter飛多 ***** válasza:
100%

összesen 214 történelmi gyök van, amiket 80-100 írásjel ismerete után már felismersz.

a 214-en belül is vannak olyan gyökök, melyek önállóak, mégis tartalmaznak gyököket.

pl: sárkány龍. ha csak a bal felét nézzük is ott van az áll立+ a hold月 gyöke.

szóval amire célzok, az az, hogy egy időután kézre áll, megismered illetve felismered a gyököket.

ez nem csak a vonsásorrenden segít és igazít el, hanem a kézírásod is szebb illetve folyamatosabb tőle, arról nem is beszélve, hogy a jeleket is könnyebben fogod tanulni.


(remélem nem voltam túl bonyolult, ha mégis, akkor bocsi! )

2015. jan. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindig be szoktam tartani, hiszen csak úgy lesz szép.

Mindig is kíváncsi voltam, hogy a balkezesek hogyan írják a kanjikat/hanzikat, és hogy okoz-e ez nekik nehézséget. Ezek szerint igen :(


Szerintem nem gáz, ha néhány vonást fordítva húzol, senkinek nem fog feltűnni.

2015. febr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy haladsz a japánnal?
2015. dec. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megvan a nyelvvizsgám, és most már tudom a vonássorrendet is :D (jlpt5, a legalapabb van meg)
2016. márc. 25. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!