Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van ez a angol nyelevbe...

Hogy van ez a angol nyelevbe a folyamatos múlt?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy akkor használjuk ha valami folyamatban volt de valahogy sose ismerem fel a feladatoknál hogy m,ikor melyiket használjuk csak nagyon ritkán.

2015. jan. 24. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Éppen fürödtem, mikor csöngött a telefon. I was having a bath, when the phone rang. A fürdés hosszabb, a csengés közben történt és rövid. Olyan is lehet, hogy mindkettő egyszerre hosszú. Ez vagy -tól -ig (tegnap 3-5-ig) vagy egy pillanatfelvétel. Pl Yesterday afternoon my mum was cooking and I was studying.
2015. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Első már leírta,de azért itt is látsz még példákat , illetve ,hogy még milyen esetekben használatos:

[link]

2015. jan. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Oké akkor pl. ott van a hogy 10 percen át követtem annak elméletileg folyamatos múltnak kellene lennie (szeintem)de a megoldó kulcs szerinte nem....
2015. jan. 24. 19:39
 4/9 A kérdező kommentje:

Meg ott van az is hogy "belépett a centrál parkba " ami a megoldó kulcs szerint folyamtos de ez hogy lenen folyamatos múlt? :D

Csak belépett és kész nem volt abba semmi különösebb folytonosság vagy igen?

2015. jan. 24. 19:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Írd ide a mondatot, mondat nélkül elég nehéz megmagyarázni.
2015. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

She was going into the central park she saw me.


a másik:


I fallowed her for ten minutes.

2015. jan. 24. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:
Az elsőből hiányzik a when. Éppen befelé ment, mikor meglátott. Ha már bement volna, egyszerű múlt lenne. A másiknál csak arra tudok gondolni, hogy a 10 perc nem olyn hosszú idő. Szerintem lehetne folyamatos is, nem mindig egyértelmű. Milyen könyvből van ez?
2015. jan. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oxford Angol Nyelvtan


[link]

2015. jan. 24. 20:31
 9/9 anonim válasza:
Ha megadod, hogy mennyi ideig tartott - ten minutes - akkor már nem folyamatos múlt, hiszen felesleges érzékeltetni, hogy ez egy hosszabb ideig tartó cselekmény volt.
2015. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!