Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanul valaki latint? Milyen a...

Tanul valaki latint? Milyen a nyelv? Hogy tetszik?

Figyelt kérdés
Én a Madách Gimibe jelentkezem, ahol 0. évben lehet választani a latin vagy a kínai között. Szerintetek melyik lenne jobb választás?

2015. jan. 26. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Gimiben tanultam 2 évig, aztán egyetemen egy évig orvosi latint. Nem rossz igazából, egész logikus is. Olyan szempontból is jó, hogy egy csomó nyelvhez megadja az alapot (pl. az olasz elég könnyű utána állítólag).

Emellett egészségügyi szakokon és jogon jól jön, ha ilyen irányokban tanulnál tovább.


A kínai biztos érdekes, de szerintem egy alap szintű kínai tudás nem sok mindenre jó. Mondhatni semmire:D Persze ha folytatod és rendesen megtanulsz, az biztos hasznos lehet...valahol...:D

2015. jan. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 demonlord90 ***** válasza:
kínait szerintem csak akkor tanulj, ha vannak vele konkrét céljaid, egyébként latin, elég sok egyetemi szakhoz előny, s tényleg könnyebb vele a többi újlatin nyelv (az olasz legalábbis, én mindkettőt tanultam).
2015. jan. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én két évig tanultam latint, szerintem elég logikus és viszonylag egyszerű is, csak a szavak neme az ami zavaró lehet, mint pl. németben. Az igeidők hasonlóak az angolhoz, de itt szabad a szórend, mint a magyarban, szóval ennyiből is könnyebb egy magyarnak. Latin kell az orvosihoz, és egyéb területeken sem árthat, valamint könnyebb megtanulni sok európai nyelvet, főleg az olaszt és a spanyolt.

A kínait csak nemrég kezdtem el tanulni, és nem véletlen, hogy sokan a legnehezebb nyelvnek tartják. Először is meg kell birkózni a 4 féle hangtónussal, vagyis minden szót 4 féle képen ejthetsz ki, és mindnek más lesz a jelentése. Aztán ott vannak a magyartól sokszor teljesen eltérő hangok, melyeket némelyikét nagyon nehéz ejteni, és beszéd közben gyorsan egymás után, a hangtónusokra is figyelve csak nagyon sok gyakorlás után mehet. Ezek után meg kell birkózni a több ezer kínai karakterrel, és a bonyolult nyelvtannal. Nem csoda, hogy sokan hamar feladják a tanulást. Alapvetően itt Európában sokra nem mész kínai tudással, de a távolkeleten legalább annyira fontos, mint itt az angol.

Ha nincsenek konkrét terveid, hogy Ázsiába költözöl, akkor szerintem inkább válaszd a latint, mivel számodra hasznosabb lehet és amellett sokkal könnyebben elsajátíthatod. De ha esetleg mindkét nyelven meg akarsz tanulni, akkor viszont javaslom a kínait, mivel azt tanár nélkül nem fogod megtanulni, míg a latint meglehet.

Remélem segítettem:).

2015. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2015. febr. 23. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!