Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Te mit értesz folyékony angol...

Te mit értesz folyékony angol tudás alatt? Számodra ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy az ember ilyenkor, tökéletes nyelvtannal, gyorsan kitudja magát fejezni, gyorsan tud fordítani magyarról angolra, vagy azt, hogy tud társalogni, ki tudja fejezni magát akármire gondol(de még nem olyan gyors, mintha az anyanyelve lenne)


Egyáltalán van olyan ember aki nem kiskorától tanulja az angolt, hanem 12-13 éves korától, és nagyon gyorsan tud beszélni?



2015. febr. 22. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem simán van, de főleg olyanok, akik éltek valamennyi időt angol anyanyelvű helyen, vagy olyanok akiknek van külföldi ismerőse akikkel angolul beszélnek.
2015. febr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár én is korábban kezdtem el tanulni az angolt, leginkább 7. osztályos koromtól kezdett egyáltalán érdekelni, akkor kezdtem el jobban foglalkozni vele.


A tökéletes nyelvtan sokszor a "folyékony" beszédű, anyanyelvű emberek esetében sem igaz. Az állami oktatási rendszerben nagyon nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy a diákok fejében sulykolják az összes szabályt, olvasni-írni tudjanak, de igazán szóban kommunikálni nem jellemző.


Az én értelmezésem szerint folyékonyan, gördülékenyen képes kifejezni magát, beszéd közben nem akad meg hosszú másodpercekig elgondolkodni, hogy éppen hogyan is kell mondani egy szót vagy kifejezést. Illetve nem csapja fel a szótárat minden 5 percben, mert ismeretlen szóval találkozik egy hétköznapi beszélgetés során. A helyes kiejtést maradéktalanul alkalmazza.


A fordítás folyamatossága, véleményem szerint, írásban kevésbé igényel olyan folyamatos, erős kifejezőkészséget az adott nyelven, mintha például szóban tolmácsolnál, vagy egy írott szöveget szóban fordítanál.


Szerintem szintén alapvető, hogy aki akadozások nélkül, folyékonyan, tempósan ki tudja fejezni magát szóban, az már az adott nyelven is gondolkodik többnyire.

2015. febr. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a gyors reagálást jelenti, tehát hogy értem, hogy a másik fél mit mondott/kérdezett és erre reagálni is tudok, ha van benne kis nyelvtani hiba az nem baj, ameddig nem akadályozza a megértést.
2015. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

Egy stabil B2-es szint

Én 13 éves koromban kezdtem, most 16 vagyok és már letettem a középfokú nyelvvizsgát

2015. febr. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
folyékony az közel anyanyelvi szint - vagyis angolul gondolkozol, megértesz mindent (ha egy-egy szót konkrétan nem is, de a mondatot a szövegkörnyezetből megérted) és azonnal tudsz reagálni
2015. febr. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!