Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik nyelvet...

Szerintetek melyik nyelvet lenne hasznosabb tanulnom?

Figyelt kérdés
Romániai magyar vagyok, 8. osztályos, így eddig a magyaron(az anyanyelvemen) kívül jól beszélek románul, 3. osztály óta magas óraszámban tanulok németül(írásban nagyon jól tudok kommunikálni, szóban még nem tökéletes, de meg tudom értetni magam. 5. osztálytól heti 4 nemetórám van), és ötödik osztálytól tanulok angolul is(az még csak alapszinten megy). Habár most még nincs időm elkezdeni egy új nyelvet, érdekelne, hogy melyiket lenne a leghasznosabb megtanulnom. Én gondolkoztam a francián, vagy akár valamelyik ázsiai nyelven. Ti mit javasoltok?

2015. febr. 26. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mire akarod használni, mi a célod vele. Ha csak úgy tanulnál, de nincs konkrét cél, akkor válassz bármit, ami érdekel, amit szeretsz. Esetleg az olaszt javasolnám, mert úgy hallottam, hogy aki tud románul, az könnyen megtanul olaszul.
2015. febr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hasznosság alapján olyan nyelven tanulj, ami keresett :) Nem tudom Romániában mi a helyzet, itt pl. a profession.hu-n az angol és német után a francia, olasz, orosz a keresett.


Ha inkább a világlátásod tágítanád, valami nagyon eltérő kultúrájút keresnék, pl. arab, kínai.

2015. febr. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az angolra és a németre koncentrálj egyelőre, inkább legyen egy tömött, átfogó nyelvtudásod 2 nyelvből mint hogy ímmel-ámmal beszélj 3-mat.
2015. febr. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as jól mondja: 2 nyelv biztos tudása sokkal többet ér. Azt írod, németül írásban jobban tudsz kommunikálni, az angol meg alapfok. Akkor arra kellene koncentrálni, hogy a németet beszédben erősíteni, angolt sokkal magasabb fokra hozni. Ázsiai nyelv tanulása tudtommal nagyon - nagyon időigényes - egy ismerősöm tanult japánul, de nagyon lassan haladt vele, pedig szinte minden nap nyúzta.
2015. febr. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket. Egyelőre mindenképpen erre a két(vagy inkább három) nyelvre koncentrálok,de később, kb. 2-3 év múlva szívesen elkezdenék egy újat is. Lehet, hogy marad a francia, mert az tetszik is az alapján, amit eddig tudok róla, és abban is segít a román. Írásban sok szót megértek már most a románnak köszönhetően. Habár, minden előny ellenére, nem mondanám, hogy megérte ennyit kinlódni vele.
2015. márc. 4. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!