Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy a kínai nyelv...

Az orosz vagy a kínai nyelv nehezebb? Melyik a hasznosabb?

Figyelt kérdés
2015. febr. 9. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

A kínai nyelv a világ legnehezebb nyelvei közt van .

Az orosz viszonylag könnyen meglehet tanulni .

Szerintem az oroszt érdemes mert azt számos európai országba is megértik .

2015. febr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Én pont fordítva tapasztaltam :D

Nekem a kínai jobban ment eddig, mint az orosz.


- Írás:

A kínai egyértelműen kenterbe veri az oroszt. A cirill betűket 1-2 nap alatt elég stabilan meg lehet tanulni, viszont a hanzikat (kínai írásjeleket) akár életed végig is tanulhatod. Ellenben, ezekben a jelekben is van rendszer, logika, sokszor elég triviális (például ember+fa=pihenés, mert az ember ledől a fa tövébe :) ), valamint ezek ... hát nem akarok hülyeséget mondani, de maximum 100 egyforma kisebb elemből épülnek fel, amik ismétlik egymást, csak más-más elrendezéssel. Sokan megrémülnek a kínai jelektől, de ha megismerjük őket, szerintem bámulatosak :) főleg, ha etimológiát is tanulunk hozzá, vagyis mely jelek milyen képekből, milyen történetekkel születtek meg.


- Kiejtés:

Az orosz könnyebb. A kínai a magyartól teljesen idegen hangokat használ, ráadásul a hangszínnek is jelentésmegkülönböztető szerepe van, úgynevezett tonális nyelv. Ahhoz, hogy a kínai érthető legyen, nagyon pontosan kell elsajátítani, míg az oroszt ugyebár nem, elég ha csak úgy nagyjából jó a kiejtés. Bár ha utóbbit is anyanyelvhez közeli szintre akarjuk emelni, kicsit meg kell erőltetnünk magunkat :D


- Nyelvtan:

Na ezen a ponton azt mondanám, az orosz legyőzi a kínait. A kínainak ugyanis izoláló nyelv, a szavak helyzete határozza meg a mondatban betöltött szerepét, míg az oroszban csak ragozunk, ragozunk és ragozunk! Igepárok, igekötők, esetek és prepozíciók végtelen variációi bonyolítják.


- Hasznosság:

Tekintve, hogy a kínaitól ennyien félnek, és hát valóban nem egy könnyű nyelv, plusz az is, hogy Kína nagyhatalommá vált mára, mindenképpen a kínait ajánlom

2015. márc. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!