Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért mondják, hogy könnyű a...

Miért mondják, hogy könnyű a b2-es szint, amikor számomra az képtelenségnek tűnik elérni?

Figyelt kérdés
2015. márc. 23. 22:42
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
Melyik nyelv? Angol?
2015. márc. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
74%
Van, akinek megy. Van, akinek nem.. Ezen nem igazán tudunk változtatni. A B2 alapvetően nem nehéz, de van, akinek ezzel is küzdenie kell nyelvérzék híján. Lehet, hogy nem ez a neked való nyelv.
2015. márc. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:

Igen, angol.


De lehet, hogy a többi nyelvvel még siralmasabb lennék.

Ha meg lenne nyelvérzékem, réges rég letudtam volna már a nyelvvizsgát, sőt már gimis korban előhozottként, merthogy mentem volna 10.ben pl, emelt angolra és megírtam volna min. 60%ra.

2015. márc. 24. 15:39
 14/34 anonim ***** válasza:
74%

Ne fogd a nyelvérzékre, mert az csak kifogás. Egyáltalán mire gondolsz amikor ezt emlegeted?


Nincs belső motivációd, ez a legnagyobb baj szerintem.

2015. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
90%

Mindenki kepes megtanulni idegen nyelven, aki az anyanyelven megtanult. Nincs olyan, hogy valaki hulye a nyelvekhez meg nincs nyelverzeke. Akinek nagyon nem megy a nyelv, az hibas modszerekkel tanul. Ajanlom ezt a cikket, meg errol az oldalrol az osszes cikket:


[link]

2015. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
74%

Amúgy létezik nyelvérzék teszt, de szerintem 90% feletti eredménnyel szerepelne rajta a kérdező is. Ez csak ócska kifogás.

Motiváció és megfelelő módszer kell - ezek viszont mindenkinek más lehet. Nincs tehát mindenkinek jó csodamódszer.


Nekem pl a duolingo.com vált be nagyon. Mások azt nem szeretik, nem motiválja őket. Nekik nyilván van más módszerük.

2015. márc. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

[link]


Sajnos nem enged másolni...

14 helyes válasz a 23ból.

Ezeket írta még, tömören:

- feltételezhetően értem a dolgok összefüggését, de apró részletek felett átsiklok néha.

- előfordulhat, ha nem gyakorlom többet, mint az átlag, akkor szépen elfelejtem

- ha olyan típus vagyok, aki félénk, akkor nem vagy kínkeservesen fogom megtanulni a nyelvet, mert nem akarok hibázni

2015. márc. 24. 22:18
 18/34 anonim ***** válasza:
De hibázz!! Akarj hibázni! Anelkul nem megy. Magyarul is sokat hibáztál mikor tanultad, ez tuti.
2015. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy kulfoldi ismerosom ezt mondta nekem a nyelvtanulas kapcsan: "Tudod, mit kedvelek benned? Hogy nem felsz bevallani, ha valamit nem tudsz, valami meg nem megy!"


A hibazas a nyelvtanulas velejaroja. Ha nem hibaznank, akkor nem kene a nyelvet tanulnunk, mert mar tudnank. Ha hozzad odamenne egy kulfoldi es tort magyarsaggal, borzaszto kiejtessel valami olyat mondana, hogy "En keres Gellert-hegy! Te tudod mutatni?" akkor kinevetned, megsertodnel, vagy kedvesen ramosolyognal es elmagyaraznad, mikozben valami melegseget ereznel a szived tajan, hogy ez a kulfoldi ilyen aranyosan probalkozik?

2015. márc. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

A tobbihez pedig: "nem gyakorlod tobbet, mint az atlag...". Miert, az atlag mennyit gyakorol? Megcsinal nehany feladatot a nyelvkonybol es csodalkozik, hogy nem megy. Ennel mindenkinek tobbet kell gyakorolni.

Az meg, hogy atsiklasz a dolgokon... hat akkor figyelj oda jobban.

Az ilyen tesztek arra jok, hogy aki megakad a nyelvtanulasban egy rossz modszer miatt, azt elbatortalanitsa a tovabbi provalkozasoktol. Ezen kivul semmit nem mutat, mert igaz, hogy vannak rosszabb nyelverzekuek, de ok is meg tudnak tanulni egy nyelven, csak valamivel tovabb tart, de nem sokkal tovabb.

2015. márc. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!