Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan bővíthetném az angoltud...

Hogyan bővíthetném az angoltudásomat?

Figyelt kérdés

Pontosabban a kiejtésem, a hallás utáni értelmezésem, illetve a szókincsem bővítését?

Már lassan 3 hónapja, hogy elkezdtem sorozatokat, (South Park, The Big Bang Theory, Under the Dome ...) filmeket nézni angol szinkronnal és angol felirattal (a sorozatokat itt-ott már felirat nélkül is :).

Szóval ezeken kívül még hogyan lehetne? Sokszor van, hogy egy mondatot mond és nemértek belőle 1-2 szavat, de a mondat/párbeszéd lényegér igen.



2015. márc. 29. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat, szótárazd ki az ismeretlen szavakat és keress egy beszélgető- vagy levelezőpartnert, van csomó ilyen oldal. Pl. sharedtalk, interpals.
2015. márc. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kiejtést szerintem csak addig érdemes fejleszteni, amíg el nem jutsz olyan szintre, hogy tökéletesen értik, ahogy beszélsz. Ezután még órák százait fordíthatod kiejtésfejlesztésre, akkor sem lesz semmi gyakorlati haszna.


Hallás utáni értés: kapcsold ki az angol feliratot. Ha valamit nem értesz, tekerd vissza. Csak akkor nézd meg a feliratot, ha már sokadszorra sem érted, mit mondanak.


Szókincs: ne elégedj meg azzal, hogy csak a lényegét érted, állítsd meg a filmet, szótárazd ki a szót, és csak akkor menj tovább, amikor az adott mondatot tökéletesen megértetted.


Persze így egy napba telik végignézni egy sorozatrészt, de abban biztos lehetsz, hogy rengeteget fogsz tanulni belőle.

2015. márc. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó az, amit most csinálsz, és az eredmények is kitűnőnek tűnnek.


Mondjuk én nagy híve vagyok a kiejtés formális tanulmányozásának (könyvek, speciális hanganyagok, szótárazás fonetikus írással) is. Ebben a témában ez kitűnően elindíthat: [link]


A többit priviben.

2015. márc. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!