Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készüljek középfokú...

Hogy készüljek középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Nyáron tervezem (augusztus vége felé) a középfokú angol nyelvvizsga letételét.

Lassan 3 éve tanulom a nyelvet, heti 2 órában az iskolában. (Kezdő nyelvként.) Emellett szoktam nézni angolul filmeket, van, hogy angol felirattal, van, hogy magyar felirattal. (Előző nyáron pedig magamat fejlesztettem angolból, ezzel nagy előnyt szerezve a csoporttársaim előtt.)

Viszonylag jó az angoltudásom a csoporttagjaimhoz képest, csak sajnos nem nagyon veszi komolyan a tanár az óratartást, mert úgy gondolja ebből úgyse fog senki érettségizni. (Egyébként csak ötösöm van ebben a félévben.)


Körülbelül 3-4 hónapom lesz felkészülni. Honnan tudjam meg, hogy hol állok? Általában angolul és angol felirattal eléggé jól megértek egy filmet (bár a Big Bang Theory sorozat nekem túl bonyolult a fizikai szakkifejezések miatt).


Milyen gyakorlást ajánlanátok? Nézzek filmeket ilyen módon?



2015. ápr. 21. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan sorozatokat nézz, amik nem ilyen kvázi "szakkifejezésesek" mint amit említettél, hanem ilyen hétköznapi dolgokról szólót, amikben hétköznapi dolgokról beszélnek hétköznapi nyelven. Mint például az Army wives.


Aztán ha beiratkozol nyelvvizsga előkészítő tanfolyamra, az sokat dob, mert ott beléd biflázzák a típusfeladatokat, hogyan kell kinéznie pl egy esszének, címzés és hasonlók.

2015. ápr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is a nyelvvizsga előkészítőt javaslom neked. A nyári szünetben rengeteg indul ilyenből, pont a hozzád hasonlók érdeklődésére építve. Én is egy ilyen után tudtam megszerezni a középfokút, pedig én már jócskán benne vagyok a korban.

Ha tényleg érted ezeket a sorozatokat felírat nélkül is, akkor ez már egy hatalmas előny. Számomra a legnagyobb kihívás a "magnó" megértése volt.

2015. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!