Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelv a nehezebb, a...

Harrypottergirl kérdése:

Melyik nyelv a nehezebb, a francia vagy a német?

Figyelt kérdés
Most megyek tovább tanulni, de nem tudom, hogy melyiket válasszam.

2015. máj. 7. 17:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
a németet válaszd.
2015. máj. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mondjuk szerintem alap, hogy ne nehézség alapján válassz nyelvet :D

Melyik érdekel jobban, Ausztria, Németország, Svájc, vagy Franciaország, Monaco, volt francia gyarmatok?


Am. németben kevés igeidő van, 4, ebből igazán hármat használnak. A kiejtés egyszerű, 4 nyelvtani eset van, 3 nem (+ többesszám), melléknévragozás első látásra nehéz, de ha megtanultad, ráéreztél, utána rém egyszerű alkalmazni. Szórend kicsit idegesítő lehet angol után, de idővel megszokja, sőt ráérez az ember. Alapvetően egyszerű nyelv, főleg ha sokat használod.

Franciáról nem tudok nyilatkozni.

2015. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Én németet tanulok,most fogom letenni a középfokút. szerintem egyáltalán nem nehéz nyelv,bár kinek mi a nehéz. Szerintem több értelme van németet tanulni. Hangzásilag nem túl szép nyelv,mondjuk szerintem a francia sem. Nekem az anyukám tanult franciát,ő azt mondta hogy nem annyira egyszerű nyelv.
2015. máj. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A franciát nagyon, a németet kevésbé tudom. Ezek alapján a francia jóval nehezebb: a nyelvtana bonyolult, a kiejtés ahhoz képest könnyű....
2015. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nehézség alapján akarsz választani, a némettel jobban jársz, a franciát csak akkor válaszd, ha nagyon tetszik. Én ezért választottam, imádom, folyékonyan beszélem, de hihetetlenül nehéz tud lenni, főleg írásban. Ha csak túl akarsz esni rajta, akkor német.
2015. máj. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a német nehezebb. Egyébként nem 4 igeidő van hanem 6.
2015. máj. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mindkettőt tanultam,szerintem a németet egy magyar könnyebben tanulja. Franciának a kiejtése.. na az megér egy misét,főleg amikor a gégéből jön a hang,azt nagyon nehéz megtanulni.

A németben a főnévragozás okozhat gondot,legalábbis nekem nagyon nehéz volt.

2015. máj. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én abban a speciális helyzetben voltam, hogy németül tanultam a franciát. Akkoriban Németországban jártam egyetemre. Németül közel anyanyelvi szinten beszélek, mégis a francia hangzása jobban tetszik. Ha választanod kell, szerintem nálunk a német hasznosabb.
2015. máj. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!