Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az angol kiejtésem?

Milyen az angol kiejtésem?

Figyelt kérdés

Milyen akcentusom van?


Kerlek mondjatok meg milyen a kiejtesem, konnyu megerteni? Vagy nagyon eros magyar akcentusom van?


[link]



2015. máj. 20. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy erős akcentusa van valakinek, még nem azt jelenti, hogy feltétlenül nehéz is megérteni.


Neked egyáltalán nem brutális, de azért erős magyar akcentusod van, és kifejezetten könnyű megérteni, amit mondasz.

2015. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Nem borzalmas, érthető, főleg az átlag magyaréhoz képest.

Én biztos nem elégednék meg vele, ha nekem lenne ilyen akcentusom, nagyon gáznak tartanám.

2015. máj. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

a t, th, w hangokkal van egy kis problémád szerintem (tipikusan a magyar anyanyelvűeknél ez jelenik meg), de a többi nagyjából rendben van. simán érthető. meg az "u" az nemm úgy "U", mint a magyarban, hanem inkább mint a "you".. (nem "populétid") meg a "density"-ben az s-t nem "z"-nek ejtjük, hanem sz-nek. with- nem 'vid'.


https://www.youtube.com/watch?v=e8NbVrMGrh8


https://www.youtube.com/watch?v=7ivTDJIxRW0

2015. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
amugy 17 eves vagyok, es kulfoldon elek 4 eve. 4 eve szinte semmit nem tudtam angolul az a kerdesem hogy igy 4 ev utan az angol szintem jobbnak kene lenni vagy normalis az angolom 4 ev kulfoldi tapasztalattal?
2015. máj. 20. 14:22
 5/12 anonim ***** válasza:
David, nem az akcentussal van a baj, az meg fog maradi. Hanem, az ausztral kiejteshez itt ott probalod becsempezni az amerikait is, pl. "occur". Erre a kiejtesre az ausztralok azt mondjak, hogy tiszta es ertheto. Ok szeretik a magyar akcentusst, de ezt Te is tudod. Amugy aterzodik, hogy a szoveget olvasod. Ha nem olvasnad, biztos, hogy meg tisztabb lenne.
2015. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben, de ha sokaig elek meg kulfoldon es keveset beszelek magyarul van esely hogy elveszitsem a magyar akcentusam es kialakitsak egy amerikai-t vagy angol-t?
2015. máj. 20. 14:56
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha 17 évesen így beszélsz, akkor - bár sokat javulhat még - nagy valószínűséggel életed végéig fog maradni némi akcentusod akkor is, ha soha többé nem beszélsz életedben magyarul.
2015. máj. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, ugy shift az utolso mondja. Mi a baj az akcentussal?
2015. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jamaikai akcentus - Kétségtelen.
2015. máj. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az akcentus egész jó (semleges sztenderd brit/amerikai ötvözet, elég angolos és kellemes hallgatni)! Viszont az egyes szavak kiejtését meg kellene nézni a szótárban (pl.: [link] mert nagyon gyakran jön egy-egy rosszul ejtett szó.


'populate': a ju-ból kihagyod a j-t

'if': ez akcentushiba, néha előfordul; az 'if' hibásan inkább 'eef'-nek hangzik

'capacity': félrehangsúlyozod; a helyes hangsúlyozásnál csak a MÁSODIK szótag kap hangsúlyt (-ˈ---), az első szótag magánhangzója elmosódik /ə/

'degradation': az első két szótag ejtése ˌdegrə-, nem pedig digrə-

'density': ebben a szóban sz van, nem z

2015. máj. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!