Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holland vagy norvég?

Holland vagy norvég?

Figyelt kérdés
Melyik nyelvet kezdjem el tanulni? Tapasztalatok?

2015. jún. 21. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Norvég szerintem könnyebb, ha tudsz angolul. Holland viszont valamivel keresettebb szerintem.
2015. jún. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha pl jó vagy németből,akkor a hollandot,hasonlítanak egymásra,persze sokat kell majd így is tanulnod,mert a holland is mégiscsak külön nyelv. Ha nincs német tudásod,akkor meg eleve nem mondanám olyan könnynek,főleg a kiejtése miatt.

A norvégról nem tudok nyilatkozni.

2015. jún. 22. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én jelenleg hollandul tanulok, szerintem mindkettő gyönyörű nyelv, angolul tudtam már mielőtt norvégul tudtam, és mindkettő nagyon hasonlít rá. A holland viszont szerintem valamivel hasznosabb.Valamint a Norvég nyelvnek, mivel a sok fjord elválasztotta a városokat, EXTRÉM nyelvjárásai lettek. Amúgy nem igazán van "norvég" nyelv. Norvégiában kettő nyelvet beszélnek: a bokmål és a nynorsk.a bokmål az eredeti norvég nyelv, míg a nynorsk a dánból és a svédből átvett keverék. A Bokmål a gyakoribb, viszont az iskolában mindkettőt tanítják.


Szóval a holland könnyebb nyelv szerintem, habár a norvégnak sokkal szebb hangzása van.

2015. szept. 7. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ritasu válasza:

Szubjektiv kinek melyik hangzasa tetszik jobban. Hollandul nem tudok igy arrol nem tudok nyilatkozni. Norvegiaban az igaz hogy brutal sok dialektus van. Sokszor meg egymast sem ertik meg, ha egymastol nagyon tavoli regiobol valok. Ha nyelvet tanulsz bokmål-t fognak tanitani, a nyelvkonyvekben is ez van. Az h melyik a gyakoribb...? Oslo kornyeken inkabb bokmål, Bergen kornyeke inkabb nynorsk. (Bar a bergeniek valtig allitjak, h ok bergensk dialekt-et beszelnek. En ezt rajuk bizom. :D )

Mindket nyelv indoeuropai nyelvcsalad, mig a holland nyugati german nyelv, a norveg eszaki german nyelv. A norvegok remekul eldiskuralnak a svedekkel es a danokkal is.

2016. febr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!