Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok megtanulni...

Miért nem tudok megtanulni angolul?

Figyelt kérdés
Már mindent kipróbáltam. Tanultam ugye a suliban, utána magántanárnál, aztán nyelvtanfolyamon, egyik barátnőmtől és egyedül is. De egyszerűen semmi nem válik be nálam. Még a csapból is az angol folyik és az én agyam mégis képtelen befogadni. Most akkor szimplán buta vagyok és ennyi? Nagyon szeretnék megtanulni, már rengeteg pénzt,időt és energiát áldoztam rá de nem haladok. Mit csináljak?? Nagyon elkeserít.

2015. jún. 29. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

nyelvkönyvekből tényleg dögunalom tanulni, meg amikor rád van kötelezve.

ellenben ha van pl egy sorozat ami tetszik, de csak feliratosan van meg, akkor ha meg akarod nézni az összes részt, akár 80-100 órát is hallgatod az angol kiejtést és szókapcsolatokat passzívan.szóval nem úgy fogod fel, hogy most leülök és bemagolom a present perfectet, hanem szórakozásból nézed a sorozatot és közben sok minden rádragad.

persze, ez nem csak erre igaz, egyszerűbb újságokat, könyveket, novellákat is olvashatsz eredeti nyelven, még ha kell szótárazni is.

én a sulis angol órákon kívül egyedül annyit foglalkoztam az angollal, amennyit fent leírtam.

mégis elsőre sikerült a középfok-tanár és külön felkészülés nélkül. persze ennél van magasabb szint, most készülök a felsőfokra, erre már elővettem az 1000 kérdést 1000 választ-megfelelő szintben és új kiadásban.:)

szóval ha már van egy alaptudásod, akkor tudod így fejleszteni.

és ha érdekel a film vagy szöveg akkor örömmel szótárazol miatta, hiszen tudni akarod mit jelent.

és még valami. szavakat tanulni kontextusban a legjobb, vagy szókapcsolatban. úgy jobban megmarad szerintem -

középfokra meg szerintem nem sok nyelvtan kell. mármint azért ha a jövőről beszélsz ne múlt időt használj, meg tud a szórendet stb, de az egyszerűbb nyelvvizsgáknál nem számít annyira .


persze van akire könnyebben ragad az idegen nyelv, de szerintem ha nem úgy állsz hozzá, hogy görcsösen és miért nem megy, akkor segítesz magadon.:)

2015. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Engem a nyelvvizsga az nem érdekel, csak az hogy tudjak nagyon jól kommunikálni angolul. Már néztem sorozatokat angolul és fordítani is szoktam egyszerűbb, rövid szövegeket de rám nem ragad semmi! Minden nap olyan mintha a 0-ról kezdeném. Fordítás közben mindig az van hogy látom a szavakat és tudom hogy már vagy 30x találkoztam azzal a szóval életemben és mégsem jut eszembe a jelentése. Azt is tudom hogy nem önmagában kell szavakat tanulni, ezt csak suliban csináltam, utána már igyekeztem kifejezésekre koncentrálni, rövid mondatokban megtanulni a szavakat. Mindent kipróbáltam már tényleg és semmi nem segít. De azért köszi a tanácsokat. Nem tudom mi lehet nálam a baj, miért nem hajlandó befogadni az agyam. Mert amúgy nem vagyok hülye, jó tanuló voltam mindig is. Ha másról van szó nem gond a tanulás. Szóval ezért nem értem.
2015. jún. 29. 20:46
 3/4 anonim ***** válasza:
26%

hát a kisgyerek sem könyvből tanul angolul erre gondoltál már?


ha nem vagy angol környezetben, ahol állandóan visszajelzéseket kapsz, és úgy haladnál, akkor miért várod el magadtól, hogy gyorsan tanulj

2015. jún. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
26%
Nálam az a gond nincs kivel használni napi szinten. :(
2015. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!