Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulás lehetőleg...

Angol tanulás lehetőleg autodidakta módon 3 év alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Komolyan elhatároztam, hogy szeretnék megtanulni angolul olyan szinten, hogy bármilyen filmet képes legyek megnézni angolul, angol újságokat, regényeket olvasni és bárkivel kommunikálni olyan szinten, hogy ne jöjjek zavarba, hogy esetleg nem értem amit mond. Németet tanultam, ezért lehetséges, hogy teljesen az alapoktól kellene kezdenem. Persze tudok pár mondatot, és szót, de az nem igen alapfok. Szóval 3 évet tűztem ki erre magamnak. Ennyi idő alatt sikerülhet ilyen szintre érnem? Otthon, egyedül lehetetlen a dolog? Mindenféleképpen tanár kell? Melyik az a program, vagy könyv amit a legjobbnak tartotok? Mondjuk először kezdő szinten, de persze a felső szintig is mondhattok, sőt megköszönném! A Duolingoról, és a nyelvipercek.hu-ról mi a véleményetek? Utóbbira érdemes lenne beruházni? Könnyebben menne a tanulás? Köszönöm, hogy elolvastátok!



2015. júl. 11. 13:42
1 2
 11/17 Carragher_x ***** válasza:

Természetesen lehet önállóan tanulni. Fontos azonban, hogy tényleg tudjuk mit akarunk, ha pl nyelvvizsgát, akkor el kell menni nyelvvizsgafelkészítőre, ugyanis a nyelvvizsga és a nyelvtudás az két nem teljesen egyező fogalom:) Úgy is mondhatnám, hogy sokszor kitörölheted a popsidat a nyelvvizsgáddal, ha kimész az adott nyelvterületre és simán megbukhatsz úgy nyelvvizsgán, hogy egyébként remekül kommunikálsz a célnyelven. Korábban már írtam egy választ egy hasonló kérdéshez, bemásolnám ide is, teljesen helytálló:


" tisztázni kéne azt is, hogy mit értesz egyedül alatt. A beszédtanuláshoz természetesen szükség van egy másik emberre, hisz oda gyakorláson át vezet az út s bár vannak ezt segítő hanganyagok, egy bizonyos szint után mindenképp kell egy normális interakció a következő szintre lépéshez. Másrészt meg minek tanulnál meg egy másik nyelvet, ha nem az lenne a cél, hogy kapcsolatba léphess azon a nyelven más emberekkel?:)

Szóval én inkább az "önállóan" kifejezést használnám, mert egyedül nem, de önállóan valóban meg lehet tanulni egy nyelvet.

Első lépésben alakíts ki magad körül angol nyelvű környezetet, híroldalak, filmek (angol felirattal, majd anélkül), programok, játékok, legyen minden angol. Az elején szívás lesz, de hamar bele lehet rázódni, a lényeg, hogy olyan dolgokkal vedd magad körbe, amik egyébként érdekelnek (pl kedvenc filmek, sorozatok, akár képregények...stb megfelelő témájú dolgok) Az érdekesebb szavakat, kifejezéseket írd ki, tanuld meg, csomó flashcard program van, válassz egyet. Itt jegyezném meg, hogy mindig kontextusban tanuld a szavakat, ne ilyen jóféle magyar oktatási rendszeres szómagolás formájában. Foglald mondatba!

Hanganyagok, szótárak esetében, ha már van egy erős kezdő szókincsed akkor egynyelvűekkel tanulj!

Pár konkrét ötlet:

duolingo - kiváló egy alap szókincs felszedésére, s a nyelvtanról is csaknem teljes áttekintést ad, bár célszerű hozzá külön is kutakodni, ha vmit nem értesz

effortless english - egynyelvű hanganyag erős kezdő szinttől

anki - egy flashcard program

tatoeba.org - példamondatok gyűjteménye

sztaki szótár - sztem a legjobb online angol-magyar szótár

dictionary.cambridge.org - elég jól felépített egynyelvű szótár

Baranyai Márta féle Angol Kisokos - minimál nyelvtani összefoglaló

lang-8.com - olyan mint egy nagy közösségi üzenőfal, ahol az irományaidat anyanyelvi emberek kijavítják.

lyricstraining.com - youtube zenék szövegértése, ha van vmi kedvenced aminek érdekel a valódi szövege ez a te oldalad.

teacherluke.co.uk - színvonalas brit podcastok

conversationexchange.com - kereshetsz rajta anyanyelvi beszélgetőpartnert, aki beszélget veled, cserébe te is segítesz neki mondjuk magyarból, akár online, akár egy sör mellett.


Így egy szuszra kb ennyi ugrik be elsőre, de sztem elindulni bőven elég lesz. A lényeg, hogy találj időt minden nap tanulni (ha másképp nem megy mosogatás, utazás...stb közben), s használd a nyelvet."

2015. júl. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, hogy időt szántak a kérdésemre, és válaszoltatok rá! Látom megoszlanak a vélemények. Én nem sajnálnám a pénzt egy nyelviskolára, ha ott sokkal gyorsabban, és könnyebben tudnák boldogulni, mint ha otthon tanulok magamban. Nem is azt mondom, hogy nem sajnálnám, mert nem hiszem, hogy bárki, aki nyelvet szeretne tanulni, az nem áldozna rá, csak ép nem telik rá. Így vagyok ezzel én is jelenleg, de ha megéri, akkor 2-3 hónap alatt félre tudok annyit tenni, hogy el tudjam kezdeni a tanfolyamot. Sok hasznos tanácsot adtatok, köszönöm! Még egy kérdésem volna: Ismeri valaki Szalai Nóra 5 perc angol kezdőknek és újrakezdőknek c. könyvét? Mennyire jó ez a könyv? Érdemes volna beszereznem, és kezdőként ebből tanulni?
2015. júl. 13. 12:36
 13/17 anonim ***** válasza:

Parancsolj: [link]


Töltsd le (könyv, munkafüzet, hanganyag a full package-ben), amelyik tetszik, lehetőleg kezdő csomaggal indulj. -> Elementary / Beginner


De egyedül nem fog menni, mert nem lesz koncepciód, hogy mi alapján haladj... bár ezek a könyvek fel vannak építve nehézség szerint, elkezdheted egyedül is, de rá fogsz jönni, hogy lassú lesz tanár nélkül.

2015. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Carragher_x ***** válasza:

Hát azt, hogy neked melyik könyv fekszik a legjobban csak úgy tudod tesztelni, ha kipróbálod. (Tudom, ezzel feltaláltam a spanyol viaszt:D) Biztos, hogy van vmilyen letölthető formája is, de ha attól idegenkedsz, akkor egyszerűen sétálj el egy könyvtárba.


A nyelviskola tud jó is lenni, rossz is lenni. Tud jó lenni, ha jók a tanárok, nagyon kicsi a csoport, motivált a tanulócsapat és intenzív a kurzus. Rossz akkor, ha ezek közül vmelyik hibádzik. Ebből következik, hogy ha privát órára járnál, ott kevesebb tényezőn tudna elcsúszni a dolog, hamarabb tudnál korrigálni. Nyilván ugyanakkor ezek még drágábbak és persze ugyanúgy benne van, hogy több tanáron kell átrágnod magad, mire olyannal találkozol, aki úgy tanít, ahogy neked megfelel.


Ha önállóan akarsz tanulni (igazából, ha kurzuson vagy magántanárnál, akkor is), akkor azt a gondolatot el kell engedni, hogy megtalálod "A könyvet" és azt végigcsinálva az utolsó oldal után folyékonyan fogsz beszélni. Ennél sokkal összetettebb a nyelvtanulás, szerteágazóbbak a témák, egy gyenge középfokszint után már nehezebb is fejleszteni magadat...stb Lényegében egy aranyszabály van, olyan dologból, olyan dolgokat tanulj, amit érdekesnek találsz, amihez van motivációd. Az alapok, alapszókincs után próbálj belőni témaköröket (ez igazából nyelvtanra is vonatkozik), amik mentén egységekre bontod a nyelvet és úgy foglalkozz vele!

2015. júl. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Carragher_x ***** válasza:

"De egyedül nem fog menni..."


Ne traktáld már olyannal, ami nyilvánvalóan nem igaz és amiről feltehetően gőzöd sincs!

Természetesen lehet önállóan nyelvet tanulni s nem lesz feltétlenül sokkal lassabb sem, mint tanfolyamokkal/magántanárral.

2015. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Ti ne traktáljátok olyannal, amit soha nem csináltatok! jelentkezzen már itt olyan, aki magától megtanult egy nyelvet, ráadásul úgy, hogy előtte egyet sem tudott...


Egyikőtök sem magától tanult, de írjátok, hogy de azt pedig lehet! Mégis, mire alapozzátok ezt, miközben még nektek se ment?????


El kéne felejteni az álomvilágot, és belépni a valóságba. Nyelvet tanulni egyedül NEM LEHET. Túl bonyolult, túl összetett.


Egyébként adtam meg letöltési linket, én ezekből tanultam, nagyon jók. De nekem se ment volna egyedül... legalább 4 hónap tanári segítség tanfolyamon kell, utána már a többit magadtól is hozzá lehet tanulni.

2015. júl. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Carragher_x ***** válasza:

"ráadásul úgy, hogy előtte egyet sem tudott... " - mivel a közoktatásban kötelező az idegennyelv oktatás, ezért mindenki tanult már vmilyen másik nyelvet, ergo vmilyen szinten mindenki ismer egyet.


Nem "magától" tanul senki, hanem "önállóan".

Tessék, jelentkezek. Másfél éve gyakorlatilag nulláról (a sok-sok évvel ezelőtti, nem mellesleg utána egyáltalán nem használt (nem is nagyon lett volna mit használni abból az oktatásból...), középiskolában második nyelvként oktatott ismeretek kb a nullával voltak egyenlőek) kezdtem el angolul tanulni önállóan, mára B1-B2 között van a tudásom (épp pár hónapja csináltam kíváncsiságból szintfelmérőt). Számomra egyszerűbb, szókincsemhez, érdeklődésemhez jobban passzoló filmeket/sorozatokat angol felirattal tökéletesen megértem, munkámhoz kapcsolódó levelezéseket, telefonbeszélgetéseket gond nélkül le tudom bonyolítani.

2015. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!