Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 9 honap alatt fel tudok...

9 honap alatt fel tudok keszulni angolbol emelt szinre ugy, hogy elotte sose tanultam? Ti mibol emelteznetek?

Figyelt kérdés

Adnatok tippeket? Nagyon szuksegem lenne ra.


Jovore jelentkeznek. Legalabb 50-60%-ot kellene elernem, de persze ez a minimum, szoval minel tobb pontra lenne szuksegem.


Az a helyzet, hogy ezek kozul a targyak kozul valaszthatok: magyar, tori, idegen nyelv.


1 kellene emelten, mar 5 eve erettsegiztem, ezert gondoltam arra, hogy bar magyarbol mindig kituno voltam, de inkabb nem probalnam meg, akarmennyire is imadom az irodalmat. Toribol negyes voltam tanulas nelkul, mondhatni ragadt ram, de szerintem csak azert, mert azt alap intelligenciaval es ha bejarsz az orakra megirod negyesre. Emeltet ennyi kimaradassal talan nehezebb lenne bevallalni, mint egy angolt.


Van egy masik nyelv,amibol elobb kozepezni szeretnek,aztan felsofokuzni kovetkezo ev elejen, hogy plusz pontokat kapjak erte. Ha lehetne abbol emelteznek,de azt nem szamitjak bele.


Nemetbol kb. eros alap szinten allok, szavakat tekintve talan eros kozepen is, viszont a nyelvtanom -hiaba beszelek folyamatosan- szerintem jo ha eros alap, gyenge kozep. Tehat ki tudom magam fejezni, de nyelvvizsgara meg emelt erettsegire szerintem ez edes keves, es eleg energiabefektetest igenyelne. Persze gondoltam arra is, hogy ezt lenne erdemes "eroltetni" emelten, mert meg se nullan allok, de sokak szerint-nem tudom igazuk van e- a nemet nyelvtan joval nehezebb,mint az angol,hatha ezert az angolt gyorsabban tanulnam. Bar nehezito tenyzo a kiejtes az angol mellett szol az is, hogy bar eloszor be kellene jutni az egyetemre, de talan az angol jobban motivalna, mivel azt muszaj lenne megtanulnom, alap nyelv es emiatt hasznosabb is, mint a nemet.


Nekem az angol tunik innen racionalis dontesnek,esetleg a nemet, de nagyon bizonytalan vagyok. Ti hogy valasztanatok?


Hogy keszulhetnek a legeredmenyesebben fel az emelt szintu nyelvi erettsegire? Napi hany orat kellene tanulnom? Ugy gondolom napi 3-4 orat tudnek raszanni, mondhatnek 6-8-at is, de azt maximum akkor igerhetne meg maganak az ember, ha egesznap otthon ulne, en meg dolgozom mellette.


Elore is nagyon szepen koszonom mindenki epito jellegu segitseget!


2015. júl. 15. 05:25
 1/3 A kérdező kommentje:

Elegge faradt vagyok, latom vetettem par hibat...elnezest.


Meg valami, a nemet nyelvtan tenyleg nagyon rosszul megy,de foleg azert, mert mondhatni az kimaradt az iskolaban, szinte csak szodolgozataink voltak stb. Tehat hiaba tudnam elmondani egy nemetnek mit nezzen meg Magyaroszagon, akar beszelgetni is vele, de nagyresze nyelvtanilag biztos hibas lenne. Der, die, das harmasrol mar ne is beszljunk. A szokincsem eleg bo, szerintem az megvan kozepszint, vagy legalabbis surolja a hatarat, de a nyelvtan az tenyleg tragedia...


Sokszor kezdtem mar el,de mivel eddig mindig csak hobbi volt,igy abba is hagytam. Kicsit felek attol is, hogy kikapnam a volt tanarom vizsgaztatonak, aki sikeresen megutaltatta velem a nyelveket, hala az egnek azota labalok belole kifele,de azert meg nem teljesen a regi az onbizalmam. Szoval bizonyos szemszogbol az angol jobban motival, de nem szeretnek csalodni se,ezert kerem a tanacsotokat. Mert a nemet nyelvet mar valamennyire ismerve szerintem foleg a nyelvtan miatt-de azert a szavak felfrissitese hozzatanulasa miatt is- a nemet is igenyelne legalabb annyi energiabefektetest. Aztan lehet valaki megcafol....

2015. júl. 15. 05:31
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy valami miatt lenne jo a nemet, a parom nemetet tanit. :) De nem tudom mennyire menne a kozos tanulas, mert mindketten dolgozunk....angolul is jol beszel,tudna segiteni,persze nem annyira jol,mint nemetul.
2015. júl. 15. 05:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs az az isten, hogy egy nyelvet ne legyen SOKKAL nehezebb megtanulni, mint egy amúgy is érettségizett embernek magyarból vagy töriből felkészülnie az emelt szintre.


De ha az motivál, hogy az angolnak nagyobb hasznát fogod venni a későbbiekben, akkor természetesen hajts rá az angolra. Pusztán az érettségin viszont könnyebb dolgod lenne a magyarral.

2015. júl. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!