Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire hiba az, ha nyelvtanu...

Mennyire hiba az, ha nyelvtanulás közben "néha" szünetet tartok?

Figyelt kérdés

Tehát a lényeg, hogy magamtól tanulom egyenlőre.


Könyv, munkafüzet, hanganyag, megoldókulcs van, és tetszik is, viszont néha úgy vagyok vele, hogy nem jutok egyről a kettőre. (Mondjuk hetekig, 1-2 hónapig tanulom napi minimum 2 órát, aztán több napon át semmi előrehaladás) Ilyenkor van, hogy besokallok és akaratomon kívül vagy azzal, tartok pár nap, esetleg pár hét szünetet.


Viszont utána mikor újra neki állok, akkor valahogy minden letisztul és megtáltosodok.

De gondoltam arra, hogy talán hiba a kihagyás.


Veletek volt már hasonló?


2015. júl. 28. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gáz. Ha te így tudsz jól tanulni, akkor csináld.
2015. júl. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... pár nap - 1 hét még belefér, de többhetes szünetet nem tartanék. Főleg, ha egyébként is motivációhiányban szenvedsz, esetleg bosszant, hogy adott esetben nem megy a tanulás - az ilyen kihagyásokkal és hozzáállással lehet, hogy előbb-utóbb leállsz vele, "francba az egésszel" alapon.


Attól függ, hogy milyen szinten állsz a nyelvvel, mennyire érzed hiányát a kihagyott időnek, mennyire megy jól ebben a felállásban. A nyelvtanulás, főleg az autodiktata módszer, eléggé sok egyéni tényező függvénye, tehát "hiba" a módszerben nehezen létezik - tedd, ahogy kényelmes. Ha nem felejtesz ezen idő alatt sokat, nem érzed komoly kihagyásnak, nem probléma.

2015. júl. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenki szokott közben levegőt venni.
2015. júl. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!