Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a portugál...

Az olasz vagy a portugál nyelvet érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Angol és orosz mellett szeretném még tanulni a kettő közül valamelyiket. Szerintem mindkettő érdekes, és hasznosak is lehetnek.


Ti melyiket tanulnátok a helyemben?

Köszi előre is a válaszokat! :)


2015. aug. 5. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Olaszt
2015. aug. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Olaszt
2015. aug. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egyiket sem tanulnám, nem tetszenek.

Az olaszhoz több anyag van a boltokban és szerintem könnyebb is. A portugált viszont nemcsak Európában, hanem Dél-Amerikában is beszélik.

2015. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia, Kérdező!

Jómagam francia-magyar kéttannyelvű tagozaton folytatom tanulmányaim, emellett portugál nyelvet tanulok 'magánpraxisban', önállóan- amennyiben a fent említett kettő közül kiválasztott nyelv lesz az első elsajátított neolatin nyelv, az olaszt ajánlanám.

Hogy miért? Mert az elérhető nyelvkötetek sokkal kvalifikáltabbak, mint a portugál nyelvet oktató kiadványok, segítségedre lesz a könnyebb hangtan, illetve rendkívül fontos, miszerint sokkal jobban megérteni mind az élő, mind a televíziós párbeszédeket, hogy az elérhetőségét már ne is említsük...


A luzitánok nyelvéhez valóban vajmi kevés anyag áll rendelkezésre Hazánkban. Példaként szolgáljon az alábbi történet:


Pontosan egy hete vittem vissza a Megyei Könyvtárba az Areias-féle Portugál Nyelvkönyvet, s mivel már égen-földön vadásztam a szóban forgó kiadványt az Antikváriumon, a Szent Imrén, a Rukkolán, könyvvásárokon, illetve a lokális antik könyvesboltokban is, azonban példány nélkül hoppon maradtam- a könyvtáros hölgy sem tudott mélyreható segítséget nyújtani, meg is nyúlt az arca, mikor közöltem, hogy az egyetlen elérhető könyv, a 'Como se diz em portugues' tele van farkasordító nyelvtani hibákkal, olyannyira, hogy a kiadó holnapján komplett hibajegyzék lelhető fel a kötethez.



Amennyiben az olaszt fogod preferálni, ajánlom a Király Rudolf-Szabó Mihály páros által készített nyelvkönyvet, Nekem is a birtokomban van egy, az Antikváriumról könnyen beszerezhető: jóllehet, rendkívül régen íródott, de még napjainkban is megállja a helyét.



Ha eme könyvből tanulsz, arra figyelj, hogy ella helyett -> lei a helyes megfelelője az E/3 személy női alakjának, valamint egli->lui, ha férfi E/3-béli személyről beszélünk.



Ha lehet , a páros neve által fémjelzett KÉK(!) kötetet szerezd meg, Én a zölddel rendelkezem, ami szintén kiváló nyelvedukációs szempontból, azonban a kék színű kiadvány valamivel bővítettebb.



Kiváló kiegészítés e könyvek mellé Nyerges Julianna Kis Olasz Nyelvkönyve, illetve e kötet nyelvtani komplementer könyvecskéje, sok turpisságot leleplez, hatásosan rámutat. Beszerzési lehetőség szintén Antikvárium, avagy a Szalay Könyvkiadó is fogadja érdeklődéses.



Ama esetben, ha a portugál nyelv elsajátítására adod a fejed, kötelező az Areias-Godinho-Lantos triumvirátustól a Portugál Nyelvkönyv, egyszerűen TÖKÉLETES! 1986-ban íródott, de még mindig szuperál.



Amennyiben kérdésed van, írd nyugodtan, formális stílusomért elnézést, de az iskolám, illetve később folytatandó tanulmányaim érdekében már erőteljesen hozzászoktam...Ha linkre lenne szükséged bármelyik kötethez, azonnal írok, nagyon szívesen!



Jó tanulást kívánok Neked!

2015. aug. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy döntöttem, először az olaszt kezdem el tanulni, és ha később időm is engedi, akkor belevágok a portugálba is. :) Imádok minden újlatin nyelvet, a franciát is tervezgetem, de jelenleg erre a kettőre adódott lehetőségem.


Köszönöm szépen a hasznos válaszokat! Utolsó, Neked külön köszönöm a könyvajánlókat is! :)

2015. aug. 6. 12:07
 6/6 anonim válasza:
szerintem is jól jársz az olasszal :D
2015. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!