Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokról felsőfokra hogyan...

Középfokról felsőfokra hogyan (orosz)? És mellette a német? Lent

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, tavaly összel tettem le az orosz középfokút, azóta nemigen használtam. Egy hónapja kezdtem el újra, hogy ne menjen veszendőbe a tudás, már nagyjából sikerült újra egy tűrhető középfokra felhoznom. Szeretnék vele jobban foglalkozni, később esetleg letenni a felsőfokút is, bár könyvet azt nem találtam hozzá. ( A sag za sagomból tanultam eddig) Azon kívül,hogy sok orosz nyelvű szöveget hallgatok/olvasok neten, mit lehet még tenni?

Illetve még annyit, hogy szerintetek mellette belevágjak a németbe? Régen középiskolában tanultam, a napokban belenéztem a régi könyveimbe, szeretném azt is fejleszteni. Ti hogyan hoznátok össze a két nyelv tanulását?

Angolul jól tudok, a napi munkám során használom.



2015. aug. 14. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Hát pont azt: olvasni és hallgatni (filmet nézni). Bármit, ami érdekel. Ez maga a felsőfok. Tankönyv nincs hozzá, de ezen a szinten nem is kell. Elkezdheted a németet is, ha van rá időd és szellemi kapacitásod. Budaesten van orosz társalgó csoport is.
2015. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszi a választ :)

a kérdés óta eltelt három hónap, én heti 1-2 orosz videót néztem, v hírt hallgattam, illetve olvastam ami érdekel..a németből meg újravettem a középsulis anyagot.

az orosz így szinten van tartva, a német is fejlődik...egyenlőre ennyi ötletem van nekem is.

köszi a csoport említést, de vidéki vagyok :)

2015. nov. 18. 22:57
 3/3 anonim ***** válasza:
3% esély sincs rá hogy 6 év elteltével válaszolsz. Hogy sikerült az orosz/német? :)
2021. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!