Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Jelenleg végzős vagyok egy 5 osztályos nyelvi gimnáziumban és az a problémám, hogy eddig a második idegennyelvvel foglalkoztam, az elsőt viszont eléggé elhanyagoltam (angolt). Az előző 4 évben egy elég gyenge kezű tanár tanított, szavakat szinte egyáltalán nem tanultunk, csak ami "ránk ragadt". Most azonban átkerültem egy másik tanárhoz, aki sokkal szigorúbban vesz mindent és nem tudom mit csináljak. Azért foglalkoztam a második idegen nyelvvel, mert abból tettem előrehozott érettségit illetve szeptember közepén fogok nyelvvizsgázni. Tehát az lenne a kérdésem, hogy hogyan kezdjek neki a gyakorlásnak? Várjak a a második idegennyelvi nyelvvizsgáig és utána angolból csak szavakat tanuljak vagy mit lehetne tenni ebben a helyzetben?

2015. szept. 2. 20:02
 1/2 anonim válasza:

Szerintem húzzál rá a második nyelvre, ha nyelvvizsgázol belőle, az angolt hagyd amíg túl esel a vizsgán, aztán pedig ha jó a mostani angol tanárod akkor figyelj az órákon. Szókincsedet pedig feliratos filmekkel bővítsd. Esetleg játékokkal. Meg természetesen, könnyített angol könyvekkel. És ha olvasol, soha ne google translate-el fordítsd le a dolgokat. Vedd a szótárat és úgy, mert jobban megmaradnak az idegen szavak.

Remélem tudtam segíteni :)

2015. szept. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm :-)
2015. szept. 3. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!