Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 8 hónap után sem érzem hogy...

8 hónap után sem érzem hogy haladnék A-ból B-be angol nyelvből. Mit tanácsolnátok?

Figyelt kérdés

Nos kb. úgy jan. - febr. tájékán elkezdtem komolyan képezni magam angolból (azelőtt középsuliban tanultam, 2002-2006).

Már napi szokásommá vált a rendszeres nyelvtanulás. Érintkezek a nyelvvel mindennap. Kezdetben a duolingo oldalt vittem végig. Minden leckét megcsináltam. Még a filmeket/sorozatokat is csak angolul nézem. Olvasom ezt az Effortless english tananyagot is igaz, még csak a 14-es leckénél járok benne, erről nemrég szereztem tudomást.


De egyszerűen nem tudom magam kifejezni angolul, hiába ismétlem hangosan magamban beszélve a mondatokat otthon. Társalgásban, amikor külföldiekkel beszélek akkor tudom egy ideig tartani az iramot, de aztán csak nem jut eszembe amit mondani szeretnék az illetőnek. Főleg ez a Present Perfect meg Past Perfect és társaik nagyon a padlóra küldenek, na meg ott van a szó tanulás is. Meg 5 perc angol tesztek is kimutatják, hogy még sehol sem vagyok.

Már úgy 8 hónapja azt veszem észre, hogy csak szenvedek az egésszel.

Most nem tudom, vagy kamu hogy ez egy nagyon könnyű nyelv, vagy tényleg meg vagyok átkozva és semmi érzékem hozzá?

Ti mit gondoltok? Mit tanácsolnátok.

Tanfolyamra is szeretnék menni, de azt kb. 1 év múlva, amikor már biztos talajon érzem a tudásomat.



2015. szept. 24. 17:05
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!