Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » B1-es társalgási szintű...

B1-es társalgási szintű németről mennyi idő eljutni B2-es kommunikációs szintűre?

Figyelt kérdés

A B1-es nyelvvizsgát elég könnyen letettem, nem izzasztott meg.Persze, volt azért előképzettségem.


Mennyi idő innen eljutni B2-es kommunikációs szintű középfokig?



2015. okt. 24. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag 1-3 év.
2015. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De, nem iskolában tanulom, hanem magántanárral.


Nem vagyok már középiskolás.

2015. okt. 24. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Akkor a fele.
2015. okt. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
84%
Én szuper intenzív tanfolyamon (minden hétköznap reggel fél 9-től délután fél 1-ig) 3 hónap alatt jutottam el B1-ről B2-re, le is tettem sikeresen a nyelvvizsgát. Németországban éltem közben, de nem igazán volt kapcsolatom németekkel, mivel délutánonként egyedül voltam otthon a lakásban és este a férjemmel magyarul beszélgettem.
2015. okt. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez attól függ,hogy milyen gyakran jársz magántanárhoz,mennyire vagy szorgalmas és milyen a nyelvérzéked :) Pár hónap is elég lehet,ha sokat foglalkozol a nyelvvel,de van akinek évekbe telik. Bár az valószínűleg annyit is tesz érte..
2015. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!