Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szlovák vagy francia?

Szlovák vagy francia?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elhatároztam hogy jövő év elejétől elkezdek egy új nyelvet tanulni autodidakta módon. A szlovák és a francia között szeretnék dönteni, de nem megy olyan könnyen. egyenlőre NEM ÉRDEKEL A KÉT NYELV HASZNOSSÁGA KÖZTI KÜLÖNBSÉG, csupán KEDVTELÉS céljából szeretnék most csak nyelvet tanulni. Melyiket ajánljátok??

2015. nov. 9. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most ha neked tökmindegy, akkor nekünk is. Azt válaszd, amelyik jobban tetszik.
2015. nov. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én franciául tanultam, szlovákul nem. A franciát eleinte utáltam, de szerintem csak a tanár volt rossz a suliban vagy a tankönyv, mert később nyelvtanfolyamon megszerettem mégis. Az rossz, hogy nem nagyon tudok senkivel franciául beszélgetni, pedig kell gyakorlás, hogy ne felejtsek. A szlováknál ez biztosan könnyebb lenne, akkor gyakrabban mennék oda. Franciaország sajnos messze van.
2015. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
szlovákul, ez egyértelmű....tök egyedi nyelv lehet :D
2015. nov. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Francia
2015. nov. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha teljesen mindegy, hogy mennyire hasznos a nyelv, akkor a szlovák. Nem sokan tanuljàk, ellentétben a franciával, ezért különleges szerintem. Az ország meg közelebb van, mint Franciaország, ezért gyakorlás céljàból sem kell sokat utazni.
2015. nov. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
mivel a szlovák a szláv nyelvcsaládba tartozik, ezért ha megtanulsz szlovákul, akkor már elboldogulsz a cseh nyelvvel is, valamint a lengyelből, a szlovénból és az oroszból is ki tudsz majd következtetni ezt-azt
2015. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szlovákul tanulj meg inkább! (Sokkal hasznosabbnak vélem, egyetértek az előttem szólóval.) A magyar nép nagyobb része tudott tótul, mint mostanség, hogy a Felvidéket is elszakították tőlünk, és az ottani őshonos magyarság bedarálása nagyban folyik azóta. Az én őseim közül is telepítettek ki a Felvidékről. Szép hely, magyar kultúrális örökségekkel. A nyelvükre pedig nagy hatással voltunk.
2015. dec. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!