Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok segíteni a francia...

Tudnátok segíteni a francia házimban?

Figyelt kérdés

Il a vu un nouveau programme. A l'aide de ce programme il pourra faire son travail plus rapidement. --> milyen vonatkozó névmással lehetne összerakni a két mondatot?

As-tu pensé a tes parents?-->hogy fog kinézni ha a "a tes parents"-ot névmással helyettesítem?

As-tu ouvert la porte? --->la porte helyettesítése névmással

Va a l'école a temps. --> l'école helyettesítése

Montre les livres au professeur!---> les livres au professeur helyettesítése

Intéressez-vous a la musique! ---> a la musique helyettesítése

Köszönöm szépen előre is!!!!



2015. nov. 11. 17:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Il a vu en nouveau programme avec lequel il pourra faire son travail plus rapidement.

As-tu pensé à eux?

L'as-tu ouverte?

Montre-les lui!

Intéressez-vous à elle!

2015. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*un nouveau programme...
2015. nov. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok!!:) most már lassan jövök pár tábla csokival :D
2015. nov. 11. 20:08
 4/6 A kérdező kommentje:

Ezekkel a pronoms demonstratifs-okkal igencsak bajban vagyok. Ha az a mondatom,hogy "Két nadrágom van. Ezt nyáron hordom, ezt pedig télen" akkor azt hogy fordítom le?

Illetve a "Melyik asztalon van a könyv? Azon amelyik előtted van."- mondatból mi lesz?

Köszönööm!!

2015. nov. 11. 20:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Két nadrágom van. Ezt nyáron hordom, ezt pedig télen. = J'ai deux pantalons. Je porte celui-ci en été, celui-là en hiver.



Melyik asztalon van a könyv? Azon amelyik előtted van. = Sur quelle table y a-t-il le livre ? Sur celle qui est devant toi.

2015. nov. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh de köszönöm:))
2015. nov. 11. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!